HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » iVysočina - Havlíčkobrodsko

Z regionu

iVysočina - Havlíčkobrodsko Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko |

Chceme Danečka posunout ve vývoji zase o kousek dál, říká vedoucí Střediska rané péče o chlapci se vzácnou diagnózou

21. 2. 2018 | Dvouletý Daniel z Havlíčkobrodska vypadá na první pohled jako zdravý, zvídavý chlapeček, kterému nic nechybí. Narodil se v osmatřicátém týdnu a bez významnějších komplikací. Jenže už v porodnici lékaři získali podezření na vrozenou vývojovou vadu. Daneček absolvoval genetické testy i další vyšetření, které potvrdily velice vzácnou diagnózu. Ta s sebou nese zdravotní problémy a především otazníky nad tím, jak se chlapec bude dále vyvíjet. ...

Unikátní putovní výstava v havlíčkobrodském muzeu mapuje osudy vystěhovalců za 1. světové války

20. 2. 2018 | Na konci minulého týdne byla v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod slavnostně zahájena fotografická výstava s názvem Vyhnaní. Uprchlíci 1914–1918. Výstava přibližuje opomíjenou a nepříliš známou kapitolu první světové války, která zasáhla i území dnešní Vysočiny. Do té doby svět nezažil takový krvavý válečný konflikt plný útrap a strádání.

Masopustní taškařice ovládla centrum Havlíčkova Brodu

13. 2. 2018 | Havlíčkův Brod si v neděli 11. února opět po roce užíval tradiční masopustní veselí. Masopustní jarmark v režii Mateřského centra Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod začal průvodem masek od Skaut klubu v Horní ulici na Havlíčkovo náměstí, kde už všechny účastníky netrpělivě vyhlížel dav zvědavců.

Masopustní veselí v Havlíčkově Brodě je po roce zpět

31. 1. 2018 | Havlíčkobrodští se i letos mohou těšit na tradiční Masopustní jarmark s programem na Havlíčkově náměstí. Letos vychází na neděli 11. února. Kdo by měl čas a chuť užít si veselí přímo v centru dění, má opět možnost přihlásit se ve Zvonečku a stát se jednou z masek v průvodu.

Městeckým po dvou letech svítá na lepší časy. Ale stále hledají jakoukoli pomoc a podporu

25. 1. 2018 | Miuška s Kačenkou mají pusy od ucha k uchu a s nadšením odpovídají na všetečné otázky „tety Jitky“, která s nimi cvičí rozpoznávání zvířátek. Aleš neúnavně bojuje s nemocí a Kateřina je ráda, že má rodinu na Vánoce po dlouhé době zase pohromadě. U Městeckých z Čachotína, které v roce 2015 zasáhla nečekaná a vážná nemoc tatínka Aleše, je po dvou letech vidět pokrok. A to i díky Šipce – sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi při Oblastní charitě Havl ...

Kraj zavírá most v Mírovce. Zničila ho těžká doprava

16. 1. 2018 | Z důvodu nevyhovujícího technického stavu byl k 16. lednu 2018 zcela uzavřen most na silnici III. třídy v obci Mírovka na Havlíčkobrodsku.

Pohřešovanou ženu se podařilo vypátrat

12. 1. 2018 | Pátrání po osmadvacetileté ženě z Havlíčkobrodska mělo šťastný konec. Byla nalezena v pořádku.

VIDEO: Vybavení porodních pokojů má ženám co nejvíce usnadnit porod

30. 12. 2017 | Porodní pokoje havlíčkobrodské nemocnice skýtají rodičkám veškeré pohodlí, a dávají dokonce na výběr, jak miminko přivést na svět.

VIDEO: Cyklisté vyjezdili dětskému oddělení dvě stě tisíc

28. 12. 2017 | Péči o těžce nemocná miminka usnadní diagnostické přístroje, jejichž pořízení havlíčkobrodské nemocnici umožnil dvousettisícový dar. Poděkování za něj patří účastníkům letošního Ždíreckého Trianglu.

VIDEO: Magnetickou rezonanci využijí první pacienti zhruba za rok

27. 12. 2017 | V brodské nemocnici vzniká pracoviště magnetické rezonance, které by mohlo být zprovozněno do konce příštího roku. Pacientům z Havlíčkova Brodu ušetří dojíždění.

VIDEO: Zastávka připomíná spíš útulnou světničku

27. 12. 2017 | Krucemburská autobusová zastávka volala po nutných opravách a představitelé městysu byli otevření originálním nápadům. Proto se zrodil návrh architekta Davida Ptáčka.

VIDEO: Sníh ze silnic odklízí místní důchodce

26. 12. 2017 | V zimním období se obce na Vysočině často potýkají se sněhovou nadílkou na silnicích. V Knyku na Havlíčkobrodsku si nemohou vynachválit místního obyvatele, který ochotně sedne za volant traktoru ve dne i v noci.

VIDEOZÁZNAM: Galaprogram v Havlíčkově Brodě završil další ročník projektu Daruj hračku

20. 12. 2017 | S nadílkou pro obyvatele dětských domovů a dalších zařízení Ježíškovi vydatně pomohli dobří lidé. Ve středu odpoledne se dárky, které se podařilo nashromáždit v rámci projektu Daruj hračku, dostaly ke svým adresátům. V kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě se totiž konalo slavnostní předávání s bohatým doprovodným programem.

Pacienty na brodské chirurgii ošetřuje mistr světa ve fotbale

27. 11. 2017 | Stát se mistrem světa ve fotbale je snem mnoha mužů, avšak podaří se to jen hrstce vyvolených. Obzvlášť vícekrát za sebou. Českým lékařům-fotbalistům se letos v červenci podařilo v Rakousku získat zlatý hattrick na lékařském mistrovství světa. V týmu byl i Adam Nedvěd z brodské chirurgie.

Plnoletá Tříkrálová sbírka klepe na dveře. Díky výtěžku může být pomoc v terénu ještě účinnější

8. 11. 2017 | Největší dobrovolnická akce v republice oslaví v příštím roce osmnácté narozeniny. Je již samozřejmostí, že se do Tříkrálové sbírky zapojí také Oblastní charita Havlíčkův Brod, která pomáhá potřebným v havlíčkobrodském okresu a na Humpolecku. Tentokrát výtěžek v regionu podpoří bezodkladný nákup vozidel do sociálních služeb, jejichž pracovníci poskytují péči lidem v nouzi v jejich domovech. ...

VIDEO: Přestěhováním získala sociálně terapeutická dílna větší prostory

27. 10. 2017 | Nové prostory Sociálně terapeutické dílny Fokusu Vysočina v Chotěboři si tamní pracovnice ani klienti nemohou vynachválit. Na práci mají totiž podstatně víc místa a značný potenciál skýtá i zahrada, která k budově, patřící obchodní akademii, přiléhá.

Lékař z Vysočiny získal v Evropě uznávaný diplom

3. 10. 2017 | Lékař ARO brodské nemocnice získal diplom v intenzivní medicíně platný ve všech evropských státech.

Oblastní charita Havlíčkův Brod chystá vůbec první festival sociálních služeb

31. 8. 2017 | Koncerty, milé drobnosti ke koupi, zajímavé kavárničky, soutěže, hry a tvoření pro děti, pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů, vynikající občerstvení, usměvavá moderátorka a hlavně všechny důležité informace o sociálních službách působících v Havlíčkově Brodě nabídne vůbec první ročník akce nazvané Bez bariér jsme si blíž. Festivalu sociálních služeb, který organizuje Oblastní charita Havlíčkův Brod za finanční podpory města Havlíčkův Brod, bude v pátek 15. září patřit havlíčkobro ...

Děti z brodského Charitního domova zaujala hlavně praktická ukázka první pomoci

9. 2. 2017 | Na situace ohrožující zdraví nikdo nemyslí rád, ale přesto se hodí, když jsou lidé pro všechny případy vybaveni znalostmi o první pomoci. K poučeným se řadí i maminky a děti z Charitního domova při havlíčkobrodské oblastní charitě, které po přednášce dobrovolníka vědí, jak správně postupovat při pomoci zraněnému.

Brodské gymnázium nabízí komplexní přípravu na přijímací zkoušky

26. 1. 2017 | Ve středu 1. února startuje na havlíčkobrodském gymnáziu komplexní přípravný servis k přijímacím zkouškám na střední školy. Příprava je otevřena všem zájemcům, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole. Všechny kurzy jsou zdarma.

Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko - i-vysocina.cz
18:15:19 | 23.03.2018Šance pro amatérské kapely. Startuje další ročník hudební soutěže Skutečná liga

PRAHA - V polovině března oficiálně odstartoval 14. ročník Skutečné ligy. Soutěž je určená neprofesionálním kapelám všech hudebních žánrů, které nepřestávají lovit nové výzvy a už je nebaví "koncertovat" jen v garáži. Aby se kapela mohla do soutěže ...

Zapojte se do hlasování v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

16.03.2018 | Z regionu

VYSOČINA - Do 31. března mohou zájemci hlasovat ve dvou anketách, které upozorňují na příkladnou obnovu památek na Vysočině, kulturní aktivity a dobro ...

Mladí lidé mohou získat peníze na realizaci svých nápadů

14.03.2018 | Z regionu

VYSOČINA - Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program "Mládež kraji" na ...Pátek 23.3.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.