HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » iVysočina - Havlíčkobrodsko

Z regionu

iVysočina - Havlíčkobrodsko Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko |

Řidič si šel po nehodě koupit pivo. Posléze přiznal, že pil i předešlou noc

1. 6. 2018 | Řidič auta, které havarovalo u Štoků, si prý po nehodě dal pivo. Ještě z předchozí noci však mohl mít hladinku i při bouračce.

VIDEO: Smetanovo náměstí v Brodě ozvláštní fontány a potůček

17. 5. 2018 | V Havlíčkově Brodě právě pracují na druhé etapě revitalizace Smetanova náměstí.

VIDEO: Baterkománie zachvátila i Havlíčkobrodské

15. 5. 2018 | Účast v soutěži Baterkománie si Havlíčkobrodští nemohli nechat ujít. Podle vedení města je každý takový počin motivací, jak se zlepšit v nakládání s odpady.

Šaty Ilony Csákové přinesly Danečkovi první penízky na potřebný lázeňský pobyt

24. 4. 2018 | S velkou slávou odstartoval v pondělí 23. dubna odpoledne v havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Jarní charitativní bazárek pro Danečka. Akci na podporu teprve dvouletého chlapečka, mimochodem klienta Střediska rané péče fungujícího rovněž při havlíčkobrodské charitě, si nenechala ujít sama patronka bazárku zpěvačka Ilona Csáková. Nejen, že s chutí zazpívala, ale navíc věnovala do veřejné aukce šaty ze své skříně. Několik přítomných d ...

VIDEO: Háta pomáhá začlenit lidi se zdravotním postižením

13. 4. 2018 | Co všechno si vzali na bedra pracovníci ledečské obecně prospěšné společnosti Háta, jejíž činnost se zaměřuje na lidi s mentálním postižením, to v rozhovoru prozradila ředitelka Iveta Vrbová.

VIDEO: Program brodského muzea neopomíjí výročí vzniku republiky ani sklářskou pec

12. 4. 2018 | V Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod příští týden začne nová výstava. Nejen na ni Vás v rozhovoru pozve ředitel muzea Jiří Jedlička.

VIDEO: Charitativní bazárek přispěje Danečkovi na potřebný lázeňský pobyt

6. 4. 2018 | V Mateřském centru Zvoneček, jež v Havlíčkově Brodě funguje při tamní charitě, chystají dobročinný jarní bazárek. Výtěžek pomůže malému Danečkovi, který bojuje se vzácnou vrozenou vadou. Dobrodinci, kteří se chtějí zapojit, nemusí jen nakupovat, do sortimentu mohou před zahájením bazárku sami přispět. Prodej nashromážděných věcí odstartuje v pondělí 23. dubna slavnostní program, jehož součástí bude kromě módní přehlídky i vystoupení Ilony Csákové a veřejná aukce originálních šatů, které zpěvačka ...

Program Abeceda peněz učí školáky finanční gramotnosti

27. 3. 2018 | Havlíčkobrodské děti se jako první v kraji zapojily do vzdělávacího programu Abeceda peněz. Jejich výuka finanční gramotnosti vyvrcholila v pondělí, kdy se malí podnikatelé představili na veřejném jarmarku v centru města. Výrobou a prodejem velikonočního zboží, dekorativních předmětů i občerstvení se pokusili vydělat své první peníze. Celkem čtvrťáci ze ZŠ Nuselská utržili 14 303 korun. ...

Chceme Danečka posunout ve vývoji zase o kousek dál, říká vedoucí Střediska rané péče o chlapci se vzácnou diagnózou

21. 2. 2018 | Dvouletý Daniel z Havlíčkobrodska vypadá na první pohled jako zdravý, zvídavý chlapeček, kterému nic nechybí. Narodil se v osmatřicátém týdnu a bez významnějších komplikací. Jenže už v porodnici lékaři získali podezření na vrozenou vývojovou vadu. Daneček absolvoval genetické testy i další vyšetření, které potvrdily velice vzácnou diagnózu. Ta s sebou nese zdravotní problémy a především otazníky nad tím, jak se chlapec bude dále vyvíjet. ...

Unikátní putovní výstava v havlíčkobrodském muzeu mapuje osudy vystěhovalců za 1. světové války

20. 2. 2018 | Na konci minulého týdne byla v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod slavnostně zahájena fotografická výstava s názvem Vyhnaní. Uprchlíci 1914–1918. Výstava přibližuje opomíjenou a nepříliš známou kapitolu první světové války, která zasáhla i území dnešní Vysočiny. Do té doby svět nezažil takový krvavý válečný konflikt plný útrap a strádání.

Masopustní taškařice ovládla centrum Havlíčkova Brodu

13. 2. 2018 | Havlíčkův Brod si v neděli 11. února opět po roce užíval tradiční masopustní veselí. Masopustní jarmark v režii Mateřského centra Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod začal průvodem masek od Skaut klubu v Horní ulici na Havlíčkovo náměstí, kde už všechny účastníky netrpělivě vyhlížel dav zvědavců.

Masopustní veselí v Havlíčkově Brodě je po roce zpět

31. 1. 2018 | Havlíčkobrodští se i letos mohou těšit na tradiční Masopustní jarmark s programem na Havlíčkově náměstí. Letos vychází na neděli 11. února. Kdo by měl čas a chuť užít si veselí přímo v centru dění, má opět možnost přihlásit se ve Zvonečku a stát se jednou z masek v průvodu.

Městeckým po dvou letech svítá na lepší časy. Ale stále hledají jakoukoli pomoc a podporu

25. 1. 2018 | Miuška s Kačenkou mají pusy od ucha k uchu a s nadšením odpovídají na všetečné otázky „tety Jitky“, která s nimi cvičí rozpoznávání zvířátek. Aleš neúnavně bojuje s nemocí a Kateřina je ráda, že má rodinu na Vánoce po dlouhé době zase pohromadě. U Městeckých z Čachotína, které v roce 2015 zasáhla nečekaná a vážná nemoc tatínka Aleše, je po dvou letech vidět pokrok. A to i díky Šipce – sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi při Oblastní charitě Havl ...

Kraj zavírá most v Mírovce. Zničila ho těžká doprava

16. 1. 2018 | Z důvodu nevyhovujícího technického stavu byl k 16. lednu 2018 zcela uzavřen most na silnici III. třídy v obci Mírovka na Havlíčkobrodsku.

Pohřešovanou ženu se podařilo vypátrat

12. 1. 2018 | Pátrání po osmadvacetileté ženě z Havlíčkobrodska mělo šťastný konec. Byla nalezena v pořádku.

VIDEO: Vybavení porodních pokojů má ženám co nejvíce usnadnit porod

30. 12. 2017 | Porodní pokoje havlíčkobrodské nemocnice skýtají rodičkám veškeré pohodlí, a dávají dokonce na výběr, jak miminko přivést na svět.

VIDEO: Cyklisté vyjezdili dětskému oddělení dvě stě tisíc

28. 12. 2017 | Péči o těžce nemocná miminka usnadní diagnostické přístroje, jejichž pořízení havlíčkobrodské nemocnici umožnil dvousettisícový dar. Poděkování za něj patří účastníkům letošního Ždíreckého Trianglu.

VIDEO: Magnetickou rezonanci využijí první pacienti zhruba za rok

27. 12. 2017 | V brodské nemocnici vzniká pracoviště magnetické rezonance, které by mohlo být zprovozněno do konce příštího roku. Pacientům z Havlíčkova Brodu ušetří dojíždění.

VIDEO: Zastávka připomíná spíš útulnou světničku

27. 12. 2017 | Krucemburská autobusová zastávka volala po nutných opravách a představitelé městysu byli otevření originálním nápadům. Proto se zrodil návrh architekta Davida Ptáčka.

VIDEO: Sníh ze silnic odklízí místní důchodce

26. 12. 2017 | V zimním období se obce na Vysočině často potýkají se sněhovou nadílkou na silnicích. V Knyku na Havlíčkobrodsku si nemohou vynachválit místního obyvatele, který ochotně sedne za volant traktoru ve dne i v noci.

Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko - i-vysocina.cz
04:15:47 | 19.06.2018Ahoj Nachbar! Výstava české karikatury v dolnorakouské Kremži

Od neděle 3. června 2018 až do 20. ledna 2019 je pro všechny příznivce karikatury a obrazové satiry v dolnorakouské Kremži, v prostorách prestižní organizace Karikaturmuseum Krems, otevřená výstava "Ahoj Nachbar! Satire und Karikaturen aus ...

Havlíčkův Brod má Rákosníčkovo hřiště

04.06.2018 | Z regionu

HAVLÍČKŮV BROD se v neděli 3. června rozrostl o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Zahradnického. ...

Hubnutí do plavek? Co ano a co ne

30.05.2018 | Další

PRAHA - S teplým počasím stoupá počet lidí, kteří se snaží pracovat na svém těle. Touha po lepší postavě, kterou by mohli dávat na obdiv na koupaliští ...Úterý 19.6.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.