HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » iVysočina - Havlíčkobrodsko

Z regionu

iVysočina - Havlíčkobrodsko Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko |

Požár hospodářského stavení v Chuchli za sebou zanechal dvoumilionovou škodu

14. 9. 2018 | Šest jednotek hasičů v pátek ráno zasahovalo u požáru hospodářského stavení v obci Chuchel na Havlíčkobrodsku. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Havlíčkův Brod ožije Národním zahájením Dnů evropského dědictví

5. 9. 2018 | Havlíčkův Brod bude ve dnech 7.–9. září 2018 hostit velkolepou akci. Město se stane dějištěm Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Kromě zpřístupnění památek zdarma připravili organizátoři na sobotu a neděli bohatý doprovodný program.

Nová budova krajské knihovny v Havlíčkově Brodě bude stát na 11 metrů hlubokých pilotách

21. 8. 2018 | Symbolicky vypuštěním vzkazů byla dnes zahájena stavba Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Dodavatel stavby na místě provádí nezbytné přípravné zemní práce už od července. „Na stavbu má dva roky. V létě roku 2020 bychom rádi přivítali první návštěvníky,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla s tím, že Kraj Vysočina za stavbu knihovny zaplatí 143 miliónů korun bez DPH. Zároveň s novou knihovnou vyroste v jejím těsném sousedství parkovací dům ...

Havlíčkobrodská porodnice praská ve švech

7. 8. 2018 | Letní měsíce letošního roku přinášejí bohatou nadílku nejen na úrazových ambulancích, ale i na porodnici. V porovnání s loňským rokem se již za prvních sedm měsíců v brodské porodnici uskutečnilo o 65 porodů více. Hezké je i číslo počtu narozených dvojčátek, které se aktuálně vyšplhalo na 11 párů dvojčat.

Zastávky u nemocnice budou mít nové přístřešky

31. 7. 2018 | Autobusové zastávky v Havlíčkově ulici u nemocnice se brzy dočkají nových přístřešků. Na jedné straně ulice vznikne větší čekárna, na druhé město doplní přístřešek, který dosud chyběl.

Při pokusu o vniknutí do stanu policisté zadrželi dva muže

27. 7. 2018 | Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od čtvrtka dohlížejí na bezpečnost a veřejný pořádek ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí, a to v souvislosti s konáním multikulturního festivalu Sázavafest 2018.

Hospitalizované děti s rodiči opět využívají letní terasu

23. 7. 2018 | Malí pacienti dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod s doprovodem mohou opět v tomto letním počasí využívat při hospitalizaci slunečnou terasu v 6. nadzemním podlaží hlavní lůžkové budovy. Terasa prodělala stavební úpravy za 734 tisíc korun.

Zranění ošetřili zdravotníci na místě nehody

23. 7. 2018 | Na komunikaci u Hradce na Havlíčkobrodsku havaroval osobní vůz. Zraněnou osobu ošetřili zdravotníci na místě.

Sedm zraněných si vyžádala dopravní nehoda osobního auta a dodávky na Havlíčkobrodsku

23. 7. 2018 | Zraněním sedmi osob skončila nedělní odpolední dopravní nehoda osobního vozidla a dodávky na komunikaci u Jitkova na Havlíčkobrodsku.

Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě povede Michal Kamp

18. 7. 2018 | Nový ředitelem Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod se stal Michal Kamp. Rada Kraje Vysočina schválila v úterý 17. 7. 2018 jeho jmenování do čela krajské příspěvkové organizace s účinností od 1. srpna letošního roku. Čtyřiatřicetiletý Michal Kamp nahradí v čele muzea Jiřího Jedličku, který na pozici rezignoval k 31. květnu 2018. Michal Kamp v současné době patří ke kmenovým zaměstnancům havlíčkobrodského muzea, se kterým spojil svoji profesní kariéru hned po ukončení vysoké školy. ...

Zpěváci pomohli se zakoupením infuzní pumpy pro podávání chemoterapie onkologickým pacientům

17. 7. 2018 | Primář onkologického oddělení naší nemocnice  MUDr. František Lehanka si na začátku července převzal šek na částku 23 618,- Kč - výtěžek letošního benefičního koncertu pěveckého sboru Jasoň. Tuto částku tvoří vstupné na koncert a příspěvek členů sboru. Kromě poděkování MUDr. Lehanka zároveň sdělil, co všechno jsme pořídili za výtěžky z předchozích ročníků. Celková částka letos dosáhla hodnoty 97 769,- Kč. ...

Obec Vysoká oslavila 710 let. Žehnalo se novému obecnímu znaku

10. 7. 2018 | Vysoká - Rodáci, občané a hosté z širokého okolí si 23. června připomněli výročí 710 let od první písemné zmínky o obci Vysoká u Havlíčkova Brodu. Vrcholem celodenní oslavy bylo požehnání novému obecnímu znaku a praporu, kterého se ujal Jakub Jan Med z farnosti ve Svatém Kříži. Nový znak vychází z obecní kroniky, ve které byl vyobrazen symbol holubice a vysokého stromu. Obec se proto obrátila na heraldika Jana Tejkala, který potvrdil, že právě tak vypadal prapůvodní symbol ob ...

Potomek Palackého a Riegra otevírá jejich památník na zámku v Malč

9. 7. 2018 | Potomkovi Františka Palackého a Františka Ladislava Riegera se podařilo na Vysočině vybudovat muzeum těchto dvou významných mužů, kteří stáli u zrodu české moderní politiky. Václav Macháček Rieger vytvořil novou expozici na svém zámku v Malči u Chotěboře na Havlíčkobrodsku - k vidění bude soboty a neděle od 10.00 do 17.00 přes celé letní prázdniny až do září.

Projekt Řídím, piju nealko pivo proběhne v Kraji Vysočina i v letošním roce

3. 7. 2018 | Policisté na Vysočině se letos opět zapojili do celorepublikové preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo!“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Alkohol za volantem je příčinou celé řady vážných dopravních nehod a právě o letních prázdninách chtějí policisté upozornit řidiče na to, že alkohol za volant nepatří.

Do dvou let vyroste v Havlíčkově Brodě nová krajská knihovna. Firma si převezme staveniště už 9. července

26. 6. 2018 | Přípravy na stavbu nové krajské knihovny v Havlíčkově Brodě finišují. Už v pondělí 9. července 2018 převezme vítězná firma Zlínstav staveniště a začne postupně měnit plochu vedle kulturního domu Ostrov na nové zázemí Krajské knihovny Vysočiny.

Zloděj si odnesl monitory a záznamové zařízení

19. 6. 2018 | Havlíčkobrodští policisté prověřují případ vloupání do nebytových prostor domu, ke kterému došlo na ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě.

Řidič si šel po nehodě koupit pivo. Posléze přiznal, že pil i předešlou noc

1. 6. 2018 | Řidič auta, které havarovalo u Štoků, si prý po nehodě dal pivo. Ještě z předchozí noci však mohl mít hladinku i při bouračce.

VIDEO: Smetanovo náměstí v Brodě ozvláštní fontány a potůček

17. 5. 2018 | V Havlíčkově Brodě právě pracují na druhé etapě revitalizace Smetanova náměstí.

VIDEO: Baterkománie zachvátila i Havlíčkobrodské

15. 5. 2018 | Účast v soutěži Baterkománie si Havlíčkobrodští nemohli nechat ujít. Podle vedení města je každý takový počin motivací, jak se zlepšit v nakládání s odpady.

Šaty Ilony Csákové přinesly Danečkovi první penízky na potřebný lázeňský pobyt

24. 4. 2018 | S velkou slávou odstartoval v pondělí 23. dubna odpoledne v havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Jarní charitativní bazárek pro Danečka. Akci na podporu teprve dvouletého chlapečka, mimochodem klienta Střediska rané péče fungujícího rovněž při havlíčkobrodské charitě, si nenechala ujít sama patronka bazárku zpěvačka Ilona Csáková. Nejen, že s chutí zazpívala, ale navíc věnovala do veřejné aukce šaty ze své skříně. Několik přítomných d ...

Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko - i-vysocina.cz
14:14:58 | 23.09.2018Znáte Rodinu Odvedle? Přihlaste se a prožijte s ní nevšední zážitek

Již po patnácté organizuje Slovo 21, z. s., integrační projekt Rodina Odvedle, do něhož se od počátku zapojilo 1550 rodin. Jedná se o jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidi, poznat jejich osudy a dozvědět se více o kultuře jiných národů. Zajímá ...

Havlíčkův Brod má nové sportovní zázemí Na Losích

18.09.2018 | Z regionu

Za účasti hejtmana Jiřího Běhounka dnes bylo slavnostně uvedeno do provozu modernizované sportoviště Na Losích v Havlíčkově Brodě. V průběhu rekonstru ...

Dnes proběhne v České republice největší Hospodský kvíz. Soutěžit bude přes 3 000 lidí

17.09.2018 | Z regionu

Dnes od 19:00 se v 64 podnicích po celé zemi rozběhne speciál Hospodského kvízu věnovaný jen otázkám na kultovní seriál Přátelé. "Jde o největší kvízo ...Neděle 23.9.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.