HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Vysočina

Z regionu

Český rozhlas - Vysočina Zdroj: Český rozhlas - Vysočina |

Z jihlavské zoo utekla vlčice

23. 2. 2018 | Chovatelé jihlavské zoo hledají v širokém okolí vlčici. Zraněná samice přeskočila vysoké hrazení a utíkala dál parkem Heulos. Zřejmě byla ve stresu.

Někteří obyvatelé Havlíčkova Brodu se dožadují změn v MHD, sepsali petici

23. 2. 2018 | Havlíčkobrodští radní na svém posledním zasedání rozhodovali o petici, která žádá změny v MHD. Někteří cestující chtějí do své části města více spojů. Netradiční je počet a skladba lidí, kteří se pod petici podepsali.

Češi marodí více, ale kratší dobu. Nejčastěji jsou nemocní čtyřicátníci, nejdéle padesátníci

23. 2. 2018 | V Česku loni přibylo nemocných. Počet ukončených neschopenek dosáhl téměř 1,7 milionu, což bylo meziročně o sedm procent více. V průměru lidé stonali 41 dní, tedy o necelý den méně než v roce 2016. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Platy prodavačů v obchodních řetězcích rostou. Stále jsou ale 12 000 pod celostátním průměrem

22. 2. 2018 | Platy prodavačů v obchodních řetězcích rostou. Podle Odborového svazu pracovníků obchodu si pokladní v současnosti vydělá v průměru kolem sedmnácti tisíc korun měsíčně hrubého. Některé supermarkety přesto nabízejí výrazně vyšší částky, které se blíží až ke třicetitisícové hranici

Kontrola jízdenek, prosím! Na Vysočině nasazuje denně revizora do MHD jen Jihlava

22. 2. 2018 | Při jízdě městskou hromadnou dopravou na Vysočině si můžete být takřka jistí, že nepotkáte revizora. Tedy pokud se vyhnete Jihlavě. Jedině v krajském městě jsou kontroly na denním pořádku.

Lhala, aby jí půjčili. Splácet desetitisíce měsíčně pak nezvládla

21. 2. 2018 | Kriminalisté ukončili vyšetřování 53 leté ženy z Třebíčska. Obvinili ji z podvodu a úvěrového podvodu.

Parkoviště, nebo zeleň? Lidé na havlíčkobrodském sídlišti řeší, co je důležitější

21. 2. 2018 | Plán havlíčkobrodské radnice na nové parkoviště rozděluje obyvatele tamního sídliště Výšina. Město před rozhodnutím, jestli se bude nebo nebude stavět, pozvalo veřejnost na dvě setkání. Ani tam se ale lidé neshodli.

Zloděj na Humpolecku ulámal z křížů litinové Ježíše

20. 2. 2018 | Zlodějům kovů není nic svaté. Ani kříže u cesty, které nechalo na Humpolecku opravit Občanské sdružení Zelené srdce. Neznámý ničema z nich ulámal a ukradl litinové Ježíše. Takto poškozené jsou tři sakrální stavby.

Hormony nepoužíváme, nevyplatí se to, říká majitel polských velkodrůbežáren

20. 2. 2018 | Polské chovatele kuřat nejspíš kvůli brexitu čekají těžké časy. Kapacita tamních drůbežáren se od vstupu do Evropské unie víc než ztrojnásobila. Vyrobí víc než 2,5 milionu tun kuřecího masa ročně. Velká Británie je po Německu jejich druhým nejdůležitějším kupcem. Chov kuřat v Polsku navíc může prodražit blížící se zákaz krmení geneticky modifikovanou sójou.

Svratka sobě! Lidé se ve městě na severovýchodě Vysočiny skládají na hasičskou cisternu

20. 2. 2018 | Dobrovolní hasiči ve Svratce na Žďársku potřebují novou cisternu. Od státu a kraje dostanou ale jen asi polovinu peněz. Zbytek se snaží vybrat ve veřejné sbírce, do které přispěje i samotné město. Potřebují nahradit stávající automobil z 80. let.

Zdroj: Český rozhlas - Vysočina - rozhlas.cz
02:15:12 | 24.02.2018Nehoda osobního vozidla u obce Hřiště

Ve čtvrtek v 13,03 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Hřiště na Havlíčkobrodsku. ...

Propojený svět aneb místo, kde se potká teorie s praxí. Zn.: online

23.02.2018 | Z regionu

Kraj Vysočina ve spolupráci s krajskými technickými středními školami a podnikateli v technických a IT oborech rozjíždí nový on-line projekt, který je ...

Nadační fond Albert rozdělil na Vysočině 270 000 korun vítězným dobročinným projektům

23.02.2018 | Z regionu

Nadační fond Albert slavnostně ocenil ve čtvrtek 22. února v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě úspěšné organizace v programu "Bertík pomáhá 2018". O vítě ...Sobota 24.2.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.