HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Vysočina

Z regionu

Český rozhlas - Vysočina Zdroj: Český rozhlas - Vysočina |

Svratka, Čejov, Zašovice. Policie ve středu rozmístí radary tam, kde si to lidé přejí

17. 4. 2018 | Ve středu policie rozjede celoevropskou akci SPEED MARATHON. Jejím cílem je kontrola nejvyšší povolené rychlosti v místech, kde si to lidé přáli. V rámci Vysočiny jde o několik desítek míst, mimo jiné silnice II/350 u Herálce na Žďársku.

Starší řidič dnes u Skuhrova na Havlíčkobrodsku nepřežil náraz do kamionu

16. 4. 2018 | U Skuhrova na silnici I/38 ve směru z Kolína na Havlíčkův Brod se v pondělí kolem 14. hodiny stala tragická dopravní nehoda. Řidič (76) jel osobním autem Škoda Fabia, z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem. Srážku nepřežil.

Oba barážové zápasy rozhodovaly samostatné nájezdy, radují se Jihlava a Karlovy Vary

16. 4. 2018 | Oba nedělní zápasy baráže o hokejovou extraligu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jihlava na domácím ledě porazila Litvínov 2:1, Karlovy Vary stejným výsledkem uspěly na ledě Kladna. Tři kola před koncem vedou barážovou tabulku Karlovy Vary, poslední zůstává Litvínov.

Černovice musí za jediný bankomat platit. Město řeší, jestli ho zruší

15. 4. 2018 | Vedení Černovic na Pelhřimovsku uvažuje o zrušení jediného bankomatu ve městě. Některým zastupitelům se nelíbí, že banka provoz přístroje zpoplatnila.

Ženy z Menhartic a okolí napekly pro sousedy. Buchtování bylo sladké i slané

15. 4. 2018 | Netypickou večerní zábavu si v sobotu zase po roce užili v Menharticích na Třebíčsku. Buchtování, tedy soutěž o nejlepší výtvor na poli domácího pečiva, tam pořádali už popáté.

Sezóna klíšťat naplno začala. Aktivita parazita je vysoká

14. 4. 2018 | Klíšťata jsou o tomto víkendu velmi aktivní. Varování, které vydal hydrometeorologický ústav, dnes stouplo na sedmý stupeň desetibodové stupnice. To je hodnota, která je běžná spíše v parném létě než počátkem dubna.

Dvě třetiny starožitníků neprošly kontrolou ČOI. Chybují při ověřování prodávajících

14. 4. 2018 | Téměř dvě třetiny starožitníků neprošly koncem loňského roku kontrolou České obchodní inspekce. Během dvou měsíců kontroloři prověřili v Česku 71 starožitnictví, prodejních galerií a bazarů, z nichž 46 porušilo právní předpisy. Nejčastější chybou bylo, že neověřili, od koho předměty kupují. Za porušení zákonů inspektoři pravomocně uložili 31 pokut celkem za 65 tisíc, informovala ČOI.

Vysočinou se prohnala bouřka. Na silnicích i kolejích ležely stromy

13. 4. 2018 | AKTUALIZOVÁNO! Bouřka, která se v pátek odpoledne prohnala Krajem Vysočina, srazila během chvíle stromy na desítkách míst. Už po patnácté hodině mířili hasiči likvidovat stromy spadlé na silnice v obci Bělá na Pelhřimovsku a v Jemnici.

Nemocnice v kraji obnovují babyboxy. Na řadě je Jihlava

13. 4. 2018 | Jihlava za dva týdny dostane modernější babybox. Tento typ je už také v Pelhřimově. Podle šiřitele iniciativy Ludvíka Hesse dojde i na Třebíč a Havlíčkův Brod. Nový model má být lepší pro dítě i zdravotníky.

Záchranný výzkum v Jihlavě nabízí možnost stát se na pár týdnů skutečným archeologem

12. 4. 2018 | Před stavbou školky, na místě dávného hornického centra, shání archeologové aspoň deset pomocníků, které rádi zaučí. Hledají brigádníky na záchranný výzkum. Se svou výbavou se archeologové objevili v lokalitě Staré Hory, kde pobudou pracovat do června. Potom se na ploše mezi supermarketem a řadovými domky objeví nová mateřská škola.

Zdroj: Český rozhlas - Vysočina - rozhlas.cz
08:14:59 | 17.10.2018Vlastníci lesa mohou k obnově využít semenný rok

KRAJ VYSOČINA - Letošní rok je pro lesy opravdu silným semenným rokem. Takzvaný semenný rok je periodicky se opakující rok zvýšené plodnosti jednotlivých dřevin. Na přechodu léta a podzimu bylo možné sbírat šišky jedle a douglasky, později plody ...

Nejkrásnější knihy 28. Podzimního knižního veletrhu

09.10.2018 | Z regionu

Součástí Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě bylo už tradiční oceňování nejkrásnějších knih. Také letos se udělovala cena Kraje Vysočina z ...

Dny otevřených ateliérů na Vysočině už tento víkend

05.10.2018 | Z regionu

KRAJ VYSOČINA - Osmý ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině 2018 se tentokrát uskuteční v sobotu 6. a v neděli 7. října. O tomto víkendu výtvarníc ...Středa 17.10.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.