HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina

Filmové hvězdy: jihlavští rybáři ukázali, co dělají na rybách. Podívejte se

21. 6. 2021 | Dokumentární film Svéráz českého rybolovu prozradí, co dělají muži na rybách. V rolích herců tam vystoupili i rybáři z Jihlavy.

OBRAZEM: Nálezy z obchvatu ukáže muzeum v Brodě tak za dva roky

19. 6. 2021 | Celý rok se na stavbě jihovýchodního obchvatu u Havlíčkova Brodu činili archeologové z Archaia Brno. Nikdo by asi nečekal, že země v těchto místech skrývá historické poklady, dokonce celoevropského významu.

Havíři startují kulturu v Jihlavě: podívejte se, jak dětem sluší kostýmy

19. 6. 2021 | Tradiční průvody městem, koncerty, pouliční divadla, řada dobrot, dobročinný běh nebo tradiční Svatojánská pouť. To vše zahrnuje Havíření, kterému patří v krajském městě tento víkend.

Lidé se mohou se Šafránkovou rozloučit 25. června. Pohřeb bude jen pro rodinu

14. 6. 2021 | Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela minulý týden ve věku 68 let, bude 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. Pohřeb se uskuteční ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství u kostela bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách. 

Brod pomalují sprejeři pod dohledem města. Podívejte se, jak vypadá nyní

9. 6. 2021 | Zaplatíme vám barvy a vy ukažte co umíte, vzkázala místním sprejerům radnice v Havlíčkově Brodě. Před šesti lety vyzdobili grafici Michal Nepovím s Anetou Jarošovou z organizace Urban Art Projekt a jejich sedm kolegů například podchod u zdravotnické školy. Další streetartoví umělci se představili na ulici Chotěbořská. Nyní město nabízí k pomalování další plochy.

Na vydání knih jsem našetřil z invalidního důchodu, říká hluchoslepý spisovatel

7. 6. 2021 | Děda už není Žďárák, on už je koudelníkův syn. Musel se přestěhovat k nám do Kutné Hory, sám už by to ve Žďáře nezvládl, směje se Dagmar Boussida, vnučka hluchoslepého spisovatele Františka Hynka. Z Vysočiny za ním před nedávnem putovalo významné ocenění. Se svou knížkou pro děti uspěl v anketě Skutek roku.

To je hezký, ten byl dobrej, ocenili okrouhličtí školáci díla Jana Zrzavého

4. 6. 2021 | Poznáváte vesnici na obrázku? Ano, Okrouhlice. A více, co je tohle za kluka? To je Jan Zrzavý, ukazuje okrouhlickým školákům fotografii tamního slavného rodáka Ladislav Langpaul ze spolku Za záchranu domu Jana Zrzavého a zároveň prasynovec tohoto slavného českého malíře a ilustrátora. Přišli se totiž podívat na výstavu věnovanou právě Zrzavému, která našla své místo v Krajské knihovně Vysočiny Havlíčkův Brod. ...

KVÍZ: Vyzkoušejte souboj znalců díla Járy Cimrmana

28. 5. 2021 | Ačkoliv je známý génius Jára Cimrman pouze fiktivní postavou, kterou stvořili Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, jeho divadelní kousky u nás patří k nejoblíbenějším. Znáte je dobře?

Iva Janžurová slaví významné jubileum, rodná Vysočina jí posílá přání

19. 5. 2021 | Herečka Iva Janžurová, která se 19. května roku 1941 narodila v Žirovnici na Pelhřimovsku tamní učitelské rodině, slaví ve středu významné jubileum. Mezi gratulanty, kteří herečce přejí k jejím osmdesátým narozeninám, tak nechybí ani zástupci žirovnické radnice. „Víme o tom a za město jsme paní Janžurové poslali blahopřání. Jinak jsem k tomu v Žirovnici nic nechystali, protože to ani nešlo,“ poznamenal starosta Žirovnice Milan Šmíd. ...

Konečně. Krajská muzea, památky a galerie na Vysočině v úterý otevřou

9. 5. 2021 | Hrad Kámen a Roštejn a řada expozic včetně zajímavých výstav. V úterý 11. května se vůbec poprvé v letošní roce otevřou sbírkotvorné organizace zřizované Krajem Vysočina.

Zdroj: havlickobrodsky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:39 | 22.06.2021

Úterý 22.6.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.