HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Autonehoda změnila muzikantovi z Malče život, kamarádi pro něj pořádají koncert

4. 10. 2022 | Autonehoda změnila život muzikanta Jiřího Kadlece z Malče na Havlíčkobrodsku. V současné době se léčí v Rehabilitačním ústavu Hamzova Košumberk. Kamarádi z kapely Havlíčkobrodská 12 pro něj pořádají charitativní koncert. Koná se dvanáctého listopadu ve tři odpoledne v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě. Z výtěžku si zraněný muzikant může koupit kompenzační pomůcky. Oblastní charita v Brodě uspořádá pro Jiřího Kadlece ještě sbírku. ...

Brodu hrozí silná chřipková vlna a covid, nemocnice částečně omezuje návštěvy

4. 10. 2022 | Některé nemocnice na Vysočině už omezují návštěvy kvůli nárůstu respiračních onemocnění. Odborníci čekají hlavně silnou vlnu chřipky.

Do nové haly v Havlíčkově Brodě se vejdou tři volejbalové kurty

4. 10. 2022 | Už za několik týdnů začne v Brodě stavba nové sportovní haly. Na budovu za víc než sedmdesát milionů korun získala Tělovýchovná jednota Jiskra dotaci od Národní sportovní agentury. Zbytek doplatí město Havlíčkův Brod, případně i Kraj Vysočina. Provoz v nové hale začne příští rok na podzim.

Keřkov přišel o prodejnu, už podruhé. Nyní tam může být sklad nebo dílna

3. 10. 2022 | Už podruhé přišli o prodejnu obyvatelé Keřkova místní části Přibyslav na Havlíčkobrodsku. Město hledá pro obchod využití. Zájemci se mohou hlásit do desátého října. Vítěze vybere město obálkovou metodou.

Brodský obchodník s exotikou: Zvířeti nevysvětlíte, že si má vzít svetr

3. 10. 2022 | Exotické druhy teplo potřebují, zdůraznila vedoucí z havlíčkobrodského obchodu se zvířaty Jana Kodytková. Prodejcům a chovatelům exotů rostou náklady. Nejen kvůli energiím. Zdražuje i krmení.

Kam si odskočit? Golčův Jeníkov bude mít moderní záchodky, čistí se samy

2. 10. 2022 | Starostí, kam ve městě na WC, se zbaví návštěvníci Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku. Vyřeší to supermoderní kabina, která se sama uklízí.

Dobrá zpráva: Přes most u Dvorců se už jezdí

30. 9. 2022 | /FOTO/ Na silnici první třídy 34 tady dělníci opravovali dva mosty najednou. Z toho jeden už je uvedený do provozu. „Na Havlíčkobrodsku jsme uvedli v režimu předčasného užívání stavby do provozu jednopólový most z roku 1996, který převádí silnici I. třídy přes ropovod společnosti Mero ČE a.s,“ informoval Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic, které opravy mostu platí. Na mostě u Dvorců pokračují sice dokončovací práce, ale ty nemají vliv na silniční provoz. ...

Opravy protihlukových stěn u obchvatu v Brodě: vydržet musí dvacet let

30. 9. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Kdo opraví nebo prodlouží protihlukové stěny na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už má jasno. Akce přijde skoro na šedesát milionů, přípravy začaly už v pondělí. „Vybrali jsme firmu která zajistí protihluková opatření na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu na silnici první třídy číslo 34. Ze dvou uchazečů o zakázku jsme vybrali společnost Skanska,“ informoval Martin Buček z komunikačního týmu ŘSD. ...

Nemocnice v Brodě chce stavět nový pavilon a parkovací dům. Problém jsou peníze

30. 9. 2022 | /VIDEO/ V nemocnici není dost místa pro odborná oddělení a sociální služby. Parkoviště nestačí. Vyřešit to má nový pavilon a parkovací dům, ale zatím není jasné, kde na stavbu vzít peníze.

Práce na silnicích Vysočiny finišují, oprava mostu ve Světlé už je hotová

30. 9. 2022 | Práce na silnicích Vysočiny finišují, ne všude ale dělníci stíhají termíny. Velkou dopravní komplikací je oprava dvou mostů v Lukách nad Jihlavou. Ta měla odstartovat na začátku června, měla ale dva měsíce zpoždění a třebaže se dělníci v prvních dnech činili, následně tempo prací poněkud polevilo.

VIDEO: Lípa na Vysočině láká turisty k ubytování i nákupu zemědělských produktů

30. 9. 2022 | Zemědělská společnost Lípa na Havlíčkobrodsku láká do obce turisty. Vybudovala pro ně zázemí za pomoci evropské dotace. Pobyt si mohou zpestřit výlety do okolí, chytáním ryb nebo ochutnáním potravin z místní produkce. Příští rok budou moci poznávat Vysočinu také ze sedla koní.

OBRAZEM: Hasiči ve Ždírci nad Doubravou dostali nové auto i se zbrojnicí

29. 9. 2022 | Všemi deseti by ji brali i profesionální hasiči. Nové zbrojnice se dočkali dobrovolníci ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. Stála dvě desítky milionů korun. Zároveň se zbrojnicí jim město nadělilo novou cisternovou stříkačku.

Měření čistoty ovzduší: vzduch na Vysočině obsahuje látku způsobující rakovinu

28. 9. 2022 | Přispívá ke vzniku rakoviny, zhoršuje paměť, schopnost učení i efektivitu imunitního systému. Látka s označením Benzo[a]pyren je pro člověka škodlivá ve všech možných ohledech. A na území více než poloviny vysočinských měst se koncentruje v nemalém množství.

Areál u zchátralého bazénu obnoví Světlá za peníze od státu

27. 9. 2022 | /FOTO, VIZUALIZACE/ Místo zchátralé budovy u bazénu, kde se nikdo nikdy nekoupal, budou mít Světelští moderní odpočinkový areál Pěšinky. Budovu nechá radnice přestavět. Využije státní dotaci na obnovu brownfieldů. Radní už kvůli tomu nechali zpracovat střednědobý výhled rozpočtu města až do roku 2025. Jen základní obnova budovy přijde skoro na sedmdesát milionů korun.

Sezona václavek na Vysočině začíná: na guláš, do octa i jako lék

27. 9. 2022 | /RECEPT/ Už rostou. Václavky jsou oblíbené houby, které se dají sbírat někdy už koncem srpna, ale častěji od září do prosince. Hodí se do gulášů i houbových aspiků. Jsou ale mírně jedovaté. Jen smažené či grilované, mohou způsobit zvracení nebo průjem. „Vynikající jsou v guláši nebo naložené v sladkokyselém nálevu,“ upozornil mykolog a známý fotograf hub Jaroslav Malý.

Sklárna ve Světlé jde proti proudu: v době energetické krize rozšiřuje výrobu

27. 9. 2022 | Až pěti set nových pracovních míst se dočká mikroregion Světelsko. Sklárny Crystal Bohemia rozšíří výrobu o čtvrtou linku na výrobu skleniček. Přibudou i nové sklady. A to v době, kdy mnoho firem kvůli energetické krizi šetří a spíš propouští.

VIDEO: Bedla jako talíř: brodské muzeum je plné hub. Podívejte, jak láká do lesa

26. 9. 2022 | Jak vypadá pošvatka, pavučinec, plešák nebo vatovec. Na to dá odpověď třídenní výstava hub v havlíčkobrodském muzeu. Výstavu pořádá každý podzim muzeum a brodský spolek mykologů. K vidění jsou stovky hub, jedlých i nejedlých. Dopoledne je návštěvníkům k dispozici houbařská poradna.

Silničáři pokračují s opravami silnic, u Brodu se vylepší protihlukové stěny

26. 9. 2022 | /MAPA OPRAV/ S devíti opravami silnic první třídy se setkají řidiči, kteří jezdí po Vysočině. V následujících dnech k tomu přibudou další dvě rekonstrukce.

Přestavba protihlukové stěny v Brodě za šedesát milionů začíná

25. 9. 2022 | Havlíčkův Brod – Místo rámusu ze silnice ticho. Od pondělí začne v Brodě na severovýchodním obchvatu na silnici mezi ulicí Masarykova a Žižkova úprava a přestavba staré protihlukové stěny. Řidiči se ale musí smířit s dopravním omezením v pravém jízdním pruhu. Akce přijde skoro na šedesát milionů korun.

Fotbalové kabiny ze Sobíňova soutěží o Stavbu roku

25. 9. 2022 | O vítězství v soutěži Stavba roku 2022 bojují fotbalové kabiny ze Sobíňova na Havlíčkobrodsku. Na slavnostním vyhlášení Stavba roku kraje Vysočina 2021 byly stavební úpravy a přestavba fotbalových kabin oceněny Cenou hejtmana kraje Vysočina.  Zpravodajství HavlíčkůvBrodDnes.cz

ČIŽP uložila pokutu společnosti Lesní školka Dobešov za použití sazenic nevhodného původu pro obnovu lesních porostů

Nově založené lesní porosty a životní prostředí v lesích může negativně ovlivnit použití sazenic nevhodného původu. Podmínky, za nichž lze uvádět do oběhu sazenice a osivo lesních dřevin, jsou proto ošetřeny zákonem. Porušení těchto podmínek ...

Koalice SPOLU uspěla ve dvaceti senátních obvodech

Koalice SPOLU v senátních volbách drtivě zvítězila. Uspěla ve dvaceti senátních obvodech, kde získala zastoupení svých senátorek a senátorů. Podle pře ...

Celního odhalili důkladně ukrytý kontraband cigaret v chladícím dodávkovém vozidle

V úterý 27. září ve 22 hodin zastavili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina na dálničním parkovišti Pávov ve směru na Prahu dodávkové vozidlo s ...

Čeští piloti z Náměště nad Oslavou mají za sebou první lety na nových strojích UH-1Y Venom a AH-1Z Viper

Pozemní a vzdušné hrozby, náhlá ztráta signálu, rychlé vyložení materiálu nebo nečekaná nástraha. Několik bojových misí a úkolů plnila kbelská osádka ...

Startuje středoškolská výzva Daruj srdce

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové již potřetí vyhlašuje pro středoškolské studenty výzvu s názvem Daruj srdce. Jejím cílem je přiblížit mladým li ...Úterý 4.10.2022
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.