HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Vilémovice mají vlastní kalendář

17. 1. 2020 | Svůj vlastní kalendář vydala obec Vilémovice na Havlíčkobrodsku. „Je to závěsný kalendář pro rok 2020 ve formátu A3. Čelní strana je vždy s vánoční, nebo křesťanskou tematikou a přáním do nového roku,“ informoval starosta Václav Vacek.

Historická radniční vinárna v Brodě má nového nájemce, otevře v únoru

17. 1. 2020 | Čtyři nájemci během tří let se vystřídali ve vinárně v podzemí staré radnice v centru Havlíčkova Brodu. Město, jako majitel objektu, vyhlásilo výběrové řízení. Podle názoru bývalých provozovatelů není vinárna výdělečný podnik a modernímu pohostinství už nestačí. Nicméně další nájemce se našel. Vinárnu chce otevřít v únoru.

Dorostenci na ledě pražské Sparty nepřekvapili. Padli 7:3

17. 1. 2020 | Dorostenci drželi se Spartou výsledkově dvě třetiny, ale vstup do třetí jim totálně nevyšel a Pražané třemi rychlými góly rozhodli o svém vítězství.

OBRAZEM: Cyklista z Brodu daroval své starší kolo dětem bez mámy a táty

17. 1. 2020 | Ve čtvrtek 16. ledna v půl osmé ráno vzal nadšený cyklista Ladislav Rasocha z Havlíčkova Brodu své kolo a vyrazil směr Nová Ves u Chotěboře. Tentokrát však ne na výlet, ale s dobrým úmyslem. Jeden ze svých starších bicyklů se totiž rozhodl darovat dětem z dětského domova.

Výpravčí osobních vlaků nahradila v Chotěboři technika

17. 1. 2020 | Již bez romantické siluety výpravčího s typickou zelenou „plácačkou“, se musejí obejít cestující osobním vlakem na nádraží v Chotěboři.

Úspěšný rok ve Vísce. Díky dotacím mají traktor, hřiště i prodavačku

17. 1. 2020 | Získat více než 300 tisíc korun z dotací a vylepšit tak obecní rozpočet, se podařilo loni obci Víska na Havlíčkobrodsku. „Z Programu obnovy venkova Kraje Vysočina jsme získali 127 tisíc. Peníze jsme použili na nákup obecního traktoru. Ten je využíván k sečení trávy v areálu celé obce,“ informoval starosta Ondřej Čapek.

V nemocnicích se za parkování platí, výjimku mají postižení a dárci krve

16. 1. 2020 | Jako poslední v Kraji Vysočina se rozhodla Havlíčkobrodská nemocnice od nového roku zpoplatnit parkování v areálu nemocnice. Důvodem je zlepšení dopravní situace a snaha zabránit zneužívání parkovacích míst. Zdarma mohou v areálech nemocnic na Vysočině parkovat nyní jen lidé postižení a dárci krve.  

Jízdenky se budou v Chotěboři prodávat denně

16. 1. 2020 | Zatímco v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku České dráhy uzavřely po více než sto letech drážní pokladnu a cestující si kupují jízdenky ve vlaku od průvodčího, nebo si je zajistí přes internet, v Chotěboři je to jinak.

Vedení Krucemburku varuje před vstupem do parku

16. 1. 2020 | Staré a suché stromy v parku v Krucemburku půjdou k zemi. Do té doby vedení městyse nabádá občany k opatrnosti.  

Sen o splachování dešťovou vodou na škole v Chotěboři dostává jasnější obrysy

16. 1. 2020 | Už v příštím roce by školáci ze základní školy Buttulova v Chotěboři mohli splachovat dešťovou vodou, a ušetřit tak vodu pitnou. Město získalo dotaci z projektu Dešťovka, který vypisuje Ministerstvo životního prostředí.

V Chotěboři už léta platí, že co Stejskal, to řezník

15. 1. 2020 | Poněkud neobvyklé téma a neobvyklé hosty si tentokrát vybralo Fialové podkroví knihovny Ignáta Herrmanna v Chotěboři. Ve středu 15. ledna tady bude od 18 hodin hostem chotěbořská řeznická rodina Stejskalů.

Období smůly prolomila Vesnice roku. Od té doby Sobíňov vyhrává, na co sáhne

15. 1. 2020 | Titul Vesnice Vysočiny, zlatá medaile z Podoubravského víceboje, cena veřejnosti v celostátním kole soutěže Vesnice roku a první dvě místa v soutěžní výstavě Bez stromečku nejsou Vánoce. To jsou ocenění, která Sobíňov posbíral v loňském roce. Než se jim ale začalo dařit, museli si projít sérií zklamání a neúspěchů.

Z bývalé Jednoty chtějí mít Štoky nový obecní dům

15. 1. 2020 | Opuštěná budova bývalé Jednoty v centru městyse Štoky na Havlíčkobrodsku by měla projít zásadní změnou. Jak informoval obyvatele Štoků starosta Pavel Královec, chce městys využít státní dotaci Ministerstva pro místní rozvoj, která je určena k obnově takzvaných brownfieldů.

Plaveckou halu v Ledči vítají nejen místní. Zda ji opravdu postaví, ukáže anketa

15. 1. 2020 | Milovníci plavání z Ledče nad Sázavou by už nemuseli za svým oblíbeným sportem jezdit do okolních měst. Vedení Ledče představilo možnou podobu novostavby městské plavecké haly. Místní se nyní v anketě vyjádřím, zda se jim libí a zda by ji skutečně využívali.  

Jména Eliška a Jakub u maminek vítězila i loni. Objevily se ale i rarity

14. 1. 2020 | Pro holčičku Eliška, pro kluka Jakub. U maminek na Vysočině i loni převládala česká klasika. Přesto se objevila i poněkud nevšední jména jako Artem, Muslima, Lily Grace nebo třeba Roderik.  

Hasiči z Jitkova dostali nové auto, pomohla dotace

14. 1. 2020 | Nový dopravní automobil Fiat Ducato získali dobrovolní hasiči z Jitkova na Chotěbořsku.

Kvůli skládce může Přibyslav zlevnit odpady

14. 1. 2020 | Bezkonkurenčně nejnižší ceny za odpady platí letos opět obyvatelé Přibyslavi.  

Školkové babičky a dědečci dětem čtou pohádku a vypráví o svém životě

13. 1. 2020 | Na Vysočině se už druhým rokem rozeběhne projekt Školkové babičky a dědečci, díky kterému se propojují světy dětí a dříve narozených. Letos poprvé se senioři vydají i do školek v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Třebíči.

Oudoleňská alej se v anketě Alej roku 2019 stala vítězem Kraje Vysočina

13. 1. 2020 | Soutěž Alej roku 2019 pořádaná hnutím Arnika má své vítěze. Jedničkou v Kraji Vysočina se stala nová ovocná alej v Oudoleni na Havlíčkobrodsku. O pěkných pár pár délek za ní je třeba smrková alej u Vřesníku u Želiva, javorová alej ze Smrčné na Havlíčkobrodsku, břízky ze Sobíňova nebo duby v Kostelci u Jihlavy.

Web města Přibyslav mohou číst Řekové i národ Zulu

13. 1. 2020 | Doslova světovými se staly po novém roce webové stránky města Přibyslav. Po jejich modernizaci a úpravách si v nich mohou číst nejen angličtináři, ale také Řekové, znalci esperanta, latiny, velštiny, ba dokonce i příslušníci národa Zulu. Lépe se na webu města dnes orientují i lidé s vadou zraku.Česko patří k evropské špičce ve vývozu lyžařského vybavení, zimní sporty baví polovinu obyvatel

Česká republika zaujímá s exportem v hodnotě téměř 50 milionů eur čtvrtou příčku v exportu lyží v Evropě. Před námi se drží Německo, Francie a Rakousko. Ve vývozu přileb, rukavic či hůlek (13,2 mil. eur) zase Česko drží páté místo. Stejné umístění, ...

Do projektu Obědy do škol se zapojilo všech 14 krajů

17.01.2020 | Z regionu

Všech 14 krajů se poprvé zapojilo do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Obědy do škol". Díky němu se tak v současnosti školách a školkách ...

Provozovatel kryptoměnové portálu kryptofox.net vylákal podvodně od uživatelů pět miliónů korun

15.01.2020 | Krimi

Kriminalisté pátrají po poškozených, kteří koupili přes internetový portál kryptofox.net kryptoměnu Bitcoin. ...Sobota 18.1.2020
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.