HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Svého oblíbeného učitele mohou školáci nominovat do konce roku

10. 12. 2019 | Vysočina – Ještě zhruba tři týdny mají aktivní školáci nejen z Vysočiny čas na to přihlásit do již tradiční ankety Zlatý Ámos své oblíbené učitele a učitelky. Zatím žádného kandidáta nemá v letošním 26. ročníku soutěže Kraj Vysočina spolu s Karlovarským a Olomouckým krajem. „I přes to, že teď máme nějakých 22 nominací, tak je o letošní anketu Zlatý Ámos větší zájem, než v loňském roce. Pravidelně nám největší množství přihlášek přichází na konci roku. Je tedy dost možné, že nám právě z těchto ko ...

Sportovní areál v Chotěboři hlídá rybí oko

10. 12. 2019 | Chotěboř – Nová kamera ohlídá v současné době prostory kolem letního stadionu a sportovní haly. Jedná se o kameru typu rybí oko. Podle odborníků jde o kameru s ultraširokým úhlem záběru. Například dveřní kukátka jsou konstruována z rybího oka.

Klienti ledečské sociálně terapeutické dílny se budou vozit v novém autě

10. 12. 2019 | Ledeč nad Sázavou – Klienti Sociálně terapeutické dílny z Ledče nad Sázavou se na jaře příštího roku dočkají nového devítimístního svozového auta pro své klienty z okolí Ledče a Humpolce na Pelhřimovsku. Bude jím Renault Traffic za 700 tisíc korun a pomohla jim k němu i letošní Tříkrálová sbírka.

Koledy letos zazní na patnácti místech. Přibyla Příseka a Boňkov

10. 12. 2019 | Havlíčkobrodsko – Ve středu 11. prosince v 18.00 hodin se opět na řadě míst rozezní vánoční koledy. Letos se na Havlíčkobrodsku zapojilo patnáct zpěváčků.

Všechny úspěšné hokejisty z Brodu najdou fanoušci v jedné knížce

10. 12. 2019 | Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodský rodák, tiskař a dlouholetý hokejový fanoušek Ladislav Krov spolu se sportovním redaktorem Richardem Wagnerem vydal knihu s názvem Z Havlíčkova Brodu kousek do světa, ve které lidé najdou medailonky slavných hokejistů. Ty kromě celosvětových úspěchů spojuje jedna věc, a to místo narození.  

Cestující čekají v Chotěboři na autobus na šesti nových zastávkách

9. 12. 2019 | Chotěboř – Celkem šest nových zastávek autobusů je na Masarykově náměstí v Chotěboři. Ovšem platí jen po omezenou dobu. „Zastávky 1, 2, 3  

Sběrný dvůr bude v Borové v provozu i v zimě

9. 12. 2019 | Havlíčkova Borová – „Chceme zlepšit služby,“ oznámil obyvatelům městyse Havlíčkova Borová starosta Přemysl Tonar. Proto bude místní sběrný dvůr v provozu i v zimě.

Ostrov chce kapli, vyhlásil sbírku

9. 12. 2019 | Ostrov – Veřejnou sbírku na vybudování místní kaple vyhlásili v obci Ostrov u Ledče nad Sázavou.

Celý život v jedné nemocnici nebyly ztracené roky

8. 12. 2019 | Havlíčkův Brod – Skvělý lékař, člověk s velkým srdcem, plný moudrosti a životního optimismu. Ve věku 75 let zemřel bývalý primář dětského oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě Václav Miláček. Primářem byl víc než 40 let. Přestože během své profesní dráhy dostával zajímavé nabídky, zůstal věrný jedné nemocnici.

Dobrovolníci oslavili svůj svátek. Na Vysočině pomáhá téměř tři sta dobrovolníků

7. 12. 2019 | Havlíčkobrodsko – Pátý prosinec patří už tradičně nejen Mikulášovi s čertem a andělem, ale i andělům v podobě dobrovolníků. Na tento den totiž připadá Mezinárodní den dobrovolnictví.

Dobrovolní hasiči z Vísky se stali Dobrými anděly

7. 12. 2019 | Víska - Členové sboru dobrovolných hasičů z Vísky se rozhodli pomáhat ostatním i jinak než při požárech a podobných katastrofách. Stali se totiž Dobrými anděly.

Česko zpívá koledy je za dveřmi, nové přihlášky přišly na poslední chvíli

7. 12. 2019 | Proseč-Obořiště, Stonařov – Mezi těmi, kteří ve středu 11. prosince budou zpívat v rámci akce Česko zpívá koledy, je letos na už tak početně zastoupeném Pelhřimovsku nováčkem Domov důchodců Proseč-Obořiště. Sociální pracovnice domova Blanka Zemanová a Jana Míková poslaly přihlášku doslova na poslední chvíli, čímž způsobily, že se na okrese bude zpívat s Pelhřimovským deníkem na patnácti místech.

Nové sídlo hasičů roste v Brodě naproti letišti

6. 12. 2019 | Havlíčkův Brod – Velké stěhování. To to čeká v budoucnu profesionální hasiče z Havlíčkova Brodu. Ve staré stanici v centru města se tísní. Proto v areálu vedle výpadovky na Humpolec proti letišti roste měsíc za měsícem velká budova. Bude to nová hasičská stanice. Investičně náročnou stavbu umožní dotace z evropských peněz za víc než čtvrt miliardy korun.

V Brodě se opět koná vánoční turnaj policistů, hasičů a záchranářů

6. 12. 2019 | Havlíčkův Brod - Policisté, hasiči, zdravotníci tak jak je neznáte - v tričku a šortkách při fotbalovém zápase. To je další ročník Vánočního turnaje složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v pátek 6.12.2019 od 8.00 v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Půlkilový ježek zimu zvládne sám, není nutné ho nosit do záchranné stanice

6. 12. 2019 |  S blížící se zimou mají někteří lidé potřebu zachraňovat ohrožená zvířata a nosit je do záchranných stanic, zejména pak ježky. Mnohdy je ale tato pomoc zbytečná a bodlináči, kteří váží alespoň půl kila, zimu bez problémů zvládnou sami. Zkušenosti s takovými „záchranáři“ mají například v záchranné stanici v Pavlově na Havlíčkobrodsku.  

Vzdělání musí jít s dobou, vzkazuje Obchodní akademie

5. 12. 2019 | Havlíčkův Brod – Vést vlastní firmu? Po studiích podnikat a vyrábět kosmetiku? Připravit reprezentační vánoční raut? To všechno se mohou naučit studenti Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě, která zvala ve středu 4. prosince na Den otevřených dveří. Tématem byly vánoční svátky.  

Titul Aktivní obec 2019 pro Kraj Vysočina má Ždírec nad Doubravou

5. 12. 2019 | Ždírec nad Doubravou - Již třetím rokem se obce v České republice mohly zapojit do soutěže Aktivní obec pořádanou kolektivním systémem ASEKOL.

Strašení čertem nesmí dítě vyděsit k smrti

5. 12. 2019 | Havlíčkův Brod - Každý rok před vánočními svátky 5. prosince nebeskopekelné trojice táhnou ulicemi, vpadávají do bytů, straší děti, nosí dárky, pamlsky, dnes už málokdy uhlí. Mikuláš je úctyhodný kmet, anděl je dobráček, čert straší až se z něho kouří a slouží pro děti jako memento: Pozor! Když budeš zlobit, špatně to s tebou dopadne. Má takový atavismus ještě smysl?  Má vůbec smysl strašit malé děti čertem? Nebude to na ně mít negativní dopad? Podle psycholožky Evy Haladové neuškodí, když se dí ...

Čerti a Mikuláši se rojí, strašení lze dnes objednat na fakturu

5. 12. 2019 | Čerti, Mikuláši a andělé se budou rojit ve čtvrtek večer na celé Vysočině. Někde se chystají strašit ještě v sobotu. V některých městech pro nadpozemské bytosti v předstihu vypravili vlak. Jinde slibují ukázky nefalšovaného pekla. Rodiče, kteří chtěli na poslední chvíli objednat návštěvu nebeskopekelné trojice doma s profesionálním výkonem, mají smůlu.

Spím v obilí nebo Je lepší se opít zazní v sobotu v Brodě. Jelen se vrací

5. 12. 2019 | Havlíčkův Brod – Už popáté se kapela Jelen, jejíž polovina pochází z Přibyslavi, představí havlíčkobrodskému publiku. V sobotu 7. prosince vystoupí v Kulturním domě Ostrov Havlíčkův Brod.Na jakých silnicích I. třídy budou od ledna kamiony také platit mýto?

Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2020 rozšíří na dalších 868 kilometrů silnic I. třídy. Nově bude podléhat zpoplatnění například silnice I/20 mezi Plzní a Českými Budějovicemi, dále I/3 od Benešova směrem na Tábor, silnice I/35 z Hradce ...

Ve Fondu Vysočiny bude pro příští rok více než 320 milionů korun

10.12.2019 | Ekonomika, podnikání

Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes 10. 12. schválilo rozpočet kraje na rok 2020 ve výši přesahující 12 miliard korun. Součástí plánovaných výdajů je t ...

3 tipy, jak zvětšit malý byt

10.12.2019 | Další

Ceny bytů rok od roku rostou, mnoho z nás je tak nuceno bydlet v menším bytě, než bychom si přáli. Existuje však několik osvědčených fíglů, jak malý b ...Úterý 10.12.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.