HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Kříž se vrátí na věž kostela v Přibyslavi, před dvěma lety hrozil pádem

12. 4. 2021 | Letos jakmile to počasí dovolí se na věž kostela Narození svatého Jana Křtitele v Přibyslavi vrátí zpátky litinový kříž. Ten na věži chybí už dva roky. Horolezci ho museli z věže sundat poté, co se v lednu 2019 naklonil tak, že hrozil pádem.

Vysočina má pokusný včelín: stojí ve Skřivánku u Okrouhličky, zkoumá včelí léky

12. 4. 2021 | Nevím, jestli na vás budu mít čas. Máme moc práce, oznamuje Ondřej Živný, včelmistr z pokusného včelínu Skřivánek u Okrouhličky na Havlíčkobrodsku. Pokusný včelín stojí poblíž silnice z Jihlavy do Havlíčkova Brodu. Je odloučeným pracovištěm výzkumného včelařského ústavu v Dole u Prahy.

Pracovat pro obec nechce nikdo, říká starosta Dolní Krupé Václav Plodík

11. 4. 2021 | /ROZHOVOR/ Rekonstrukce školy, oprava komunikací a hledání stálého obecního zaměstnance. To jsou podle starosty Václava Plodíka nejdůležitější akce, kterými se zabývá obec Dolní Krupá na Havlíčkobrodsku.

Čápi už obsadili zhruba polovinu hnízd na Vysočině, podívejte se

11. 4. 2021 | Přestože na řadu míst Vysočiny už se vrátili první čápi, kteří jsou takzvanými posly jara, teplo a sluneční svit se u nás podle předpovědi opět moc nezdrží. Na Vysočině je aktuálně kolem osmdesáti hnízd čápů bílých. Z toho zhruba polovina už je obsazená.

Úplná uzavírka silnice u Stříbrných Hor potrvá čtyři měsíce

11. 4. 2021 | Další etapa rekonstrukce silnice první třídy z Havlíčkova Brodu do Přibyslavi pomalu začala. Dělníci letos opraví zhruba tříkilometrový úsek mezi Stříbrnými Horami a Simtany.

Test Deníku: respirátor jako ozdoba, na Vysočině jej nosí jen minimum lidí

11. 4. 2021 | Jihomoravané a obyvatelé Vysočiny mají stále povinnost nosit respirátor v zastavěném území měst a obcí i ve venkovních prostorech. Deník v sobotu odpoledne prověřil, jak lidé toto vládní nařízení související s koronavirovou pandemií dodržují.

Nová hala v Jeníkově se otevře až na podzim. Zpozdí se kvůli covidu

10. 4. 2021 | Až na podzim se dočkají sportovci v Golčově Jeníkově nové haly. „Termín dokončení jsme museli prodloužit kvůli koronaviru,“ vysvětlil starosta Pavel Kopecký.

V Dolní Krupé se děti učily číst a psát už v osmnáctém století, podívejte se

10. 4. 2021 | Obec s více než čtyřmi stovkami obyvatel, ležící podél silnice z Havlíčkova Brodu do Chotěboře. To je Dolní Krupá. Obec je členem Dobrovolného svazku obcí Krupsko. Má čtyři dobrovolné spolky. Hasiče, sportovce, Český červený kříž a rybáře. Součástí obce je i osada Chrast.

Kraj mého srdce 2020: Vysočina je třetí nejoblíbenější, díky výletům

9. 4. 2021 | V anketě Kraj mého srdce 2020 získala Vysočina třetí nejvyšší počet hlasů po prvním Jihočeském a druhém Jihomoravském kraji. Obdržela tři třetí místa v kategoriích KAM na letní dovolenou – pěší a cyklo, KAM na výlety s dětmi a KAM na koně a koňské stezky.

Opravy chodníků na Výšině: zeleň i bezbariérový nájezd. Časem i parkovací dům

9. 4. 2021 | Opravy snad nejstarších chodníků v Brodě mají dvě etapy. Potrvají celé léto. Časem přibude i parkovací dům.

Unikát testování školáků na Vysočině: jako jediní v republice dvěma různými typy

9. 4. 2021 | V testování dětí ve školách, které začne v pondělí 12. dubna, se Kraj Vysočina od zbytku republiky liší. Ve většině Čech budou školáci k testování používat sady Lepu, na Moravě sady Singclean.

Rozvolňování na Vysočině: otevřou další obchody, v zoo jen venkovní prostory

8. 4. 2021 | Nechápu, proč se otevřou obchody jen s dětským oblečením. Dospělí se nepotřebují oblékat? Ptala se rozhořčeně Zuzana Buchtová z Pelhřimova. Právě zmíněný druh sortimentu je totiž jedním, který si lidé od 12. dubna budou moci zase koupit. V úterý to schválila vláda.

Očkovací centrum Přibyslav finišuje, chybí už jen vakcíny

7. 4. 2021 | Jsme těsně před startem, oznámila praktická lékařka Eliška Brussmannová. Jezdit až do Havlíčkova Brodu nebudou muset kvůli očkování proti koronaviru obyvatelé Přibyslavi a okolních obcí. Už 19. dubna se město Přibyslav objeví na krajské mapě očkovacích center.

Přípravy v plném proudu: hasiči rozvezli antigenní testy pro školy na Vysočině

7. 4. 2021 | S rozvozem antigenním testů do škol na Vysočině pomohli profesionální hasiči. Testy dodala kraji Správa státních hmotných rezerv.

Řidič nezvládl zatáčku u České Bělé: K srážce osobáku s traktorem letěl vrtulník

7. 4. 2021 | Těžkým zraněním skončila srážka osobního auta s traktorem. K nehodě došlo v úterý 6. dubna došlo krátce po třetí hodině odpoledne nedaleko České Bělé na Havlíčkobrodsku.

Brodská Charita: pokroky postižených děti hlídá i online, potřebuje ale posily

7. 4. 2021 | Pracovníky Střediska rané péče, které funguje při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, ani pandemie nezastavila. Za rodinami s handicapovanými dětmi dojíždějí i v této době a nově se přesunuli také na internet. Vzhledem k jejich velkému vytížení teď shánějí posily do týmu.

Sčítání vězeňkyň: ve Světlé nad Sázavou se týká sedmi stovek žen i dvanácti dětí

7. 4. 2021 | Celkem 733 žen, které si svůj trest odpykávají ve věznici ve Světlé nad Sázavou, se týká sčítání lidu. 

Experimentální lék na covid na Vysočině: k dispozici je také v Havlíčkově Brodě

7. 4. 2021 | Kdyby mi bylo zle, vzala bych cokoliv, povzdechla si Marie Krajíčková z Bílku u Chotěboře. Její manžel Zdeněk nedávno bojoval o život. Prodělal vážnou operaci v Praze. Pak se nakazil koronavirem a skončil na covidovém oddělení v Havlíčkově Brodě. Tam mu podali Remdesivir. Dnes je už doma, bez kyslíkového přístroje se neobejde. Covid Vysočinu opouští jen pomalu, ale zdravotníci proti němu už mohou bojovat. Například experimentálním lékem Bamlanivimabem. ...

Co s odpady? Kraj Vysočina je chce do deseti let výrazně omezit

7. 4. 2021 | Omezit produkci komunálního odpadu na Vysočině, ještě více zlepšit třídění a především zamezit prudkému zdražování poplatků za odpad, které v následujících letech hrozí. To jsou cíle Integrovaného systému nakládání s odpady, který mnozí znají spíše pod zkratkou ISNOV. „Je to komplexní přístup k odpadovému hospodářství,“ uvedl krajský radní Lukáš Vlček.

Hasiči ve Ždírci se konečně dočkají nové zbrojnice. Takto bude vypadat

7. 4. 2021 | Na novou hasičskou zbrojnici se už těší dobrovolní hasiči ve Ždírci nad Doubravou. Zbrojnice se staví za místním obchodním domem. Jen samotná budova bez vybavení přijde na 18 milionů korun.Zpravodajství HavlíčkůvBrodDnes.cz

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou plný provoz na některých dosud omezených regionálních linkách. Po Pardubickém kraji, kde se tak na ...

Kraj Vysočina a SVOL jsou důležitými partnery v boji s kůrovcovou kalamitou

"Lesy na Vysočině zaujímají téměř třetinu území a jsou významnou složkou životního prostředí a také národním bohatstvím. Pro Vysočinu je typická vlast ...

Proč se vyplatí žít zdravě? Zdraví máme jen jedno. Pomůže kvalitní strava

Chcete se naučit stravovat skutečně zdravě? Mnoho lidí o tom mluví, ale ne každému se to podaří. Chce to totiž trochu plánovat a hlavně si také umět s ...

Ani o Velikonocích neslábne zájem o online sčítání

Ani o velikonočních svátcích neslábne zájem o online sčítání. V průběhu soboty obdržel Český statistický úřad necelých 200 tisíc sčítacích formulářů. ...

Potravinová pomoc dětem v Kraji Vysočina bude pokračovat i v příštím školním roce

Ve školním roce 2021/2022 se Kraj Vysočina už po šesté společně s desítkami regionálních škol zapojí do potravinové pomoci dětem ze sociálně slabých r ...Pondělí 12.4.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.