HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Budova finančního úřadu zlevnila, není o ni zájem

15. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Už podruhé a opět marně se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokusil prodat opuštěnou budovu finančního úřadu na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě. Do veřejné dražby se podle mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky žádný zájemce nepřihlásil. Cena devítipatrového objektu je nyní 23 milionů korun.

Vánoční trhy v Brodě nestály za nic, podle pořadatele je na vině radnice

15. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Není se čím chlubit. Tak zhodnotili radní v Havlíčkově Brodě úroveň vánočních trhů 2018. Podle starosty Jana Tecla (ODS) byl ohlas veřejnosti negativní. Podle pořadatele trhů je ale na vině město, protože nevytvořilo potřebné podmínky.

Maminkám v brodské nemocnici je k dispozici nový kojící koutek

13. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Nový kojící koutek je k dispozici maminkám v nemocnice v Havlíčkově Brodě. "Nachází se v hlavní lůžkové budově nemocnice. Kromě klidu a soukromí pro kojení, zde maminky najdou přebalovací pult, mini hrací koutek a především pohodlná křesla," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Maminky s dětmi si vyrobily valentýnská přáníčka

12. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – V mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě se v úterý 12. února chystali na blížícího se Valentýna.

Korunka krásy putuje do Brodu. Andrea Prchalová je druhá vicemiss

12. 2. 2019 | Havlíčkův Brod, Brno – Andrea Prchalová, která se jako jediná dívka z Vysočiny probojovala do finále Miss Czech Republic, si se soutěže odvezla korunku krásy. Devatenáctiletá kráska z Havlíčkova Brodu se stala druhou vicemiss.

Profesionální hasiči by se v Brodě mohli dočkat po letech nové stanice

12. 2. 2019 | Havlíčkův Brod - Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina bude mít v Havlíčkově Brodě za rok novou stanici. Měla by stát asi 280 milionů korun. Hasiči už hledají vhodného dodavatele.

Je rozhodnuto, Brod daruje pozemek pro hospic

12. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Je rozhodnuto. Zastupitelé v Havlíčkově Brodě zvedli ruku a jednomyslně schválili smlouvu a budoucí smlouvě darovací . Tímto krokem se pozemek U Rybníčku nedaleko psychiatrické nemocnice bezúplatně převádí na Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy. Ovšem podmínky jsou tvrdé. Organizace nesmí pozemek prodat ani pronajmout desítky let.

O dvouleté dítě z babyboxu se zajímá ombudsman, mohlo by se vrátit k rodičům

12. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Příběh dvouletého Karla Spěváčka, kterého rodina odložila do babyboxu v Pelhřimově je nestandardní. Úřady si s ním neví rady, nikdy se s podobnou situací nesetkaly.

Karel z babyboxu se stane člověkem s dvojitou identitou

12. 2. 2019 | Havlíčkobrodsko – Případ Karla Spěváčka v babyboxu v Pelhřimově vyvolává množství otázek. Úřady se s takovým případem ještě nesetkali. Odložení dětí do babyboxů policie nestíhá.

Nedočkaví vodáci se o víkendu vydali na Sázavu

11. 2. 2019 | Světlá nad Sázavou - Ač se měsíc únor nestačil přehoupnout do své druhé poloviny a pravověrní vodáci své řeky neodemkli, na Sázavě ve Světlé nad Sázavou se v sobotu 9. února krátce před polednem objevili dva vodáci s nafukovacími kanoemi. Jirka z Veverské Bítýšky a Dan z Velkého Meziříčí se vydali na svou první letošní plavbu.

Kastrace je základ, říká Lucie Košmiderová z kočičího útulku

11. 2. 2019 | Havlíčkův Brod /FOTOGALERIE/ - Kočičí útulek Mikeš HB funguje v Havlíčkově Brodě už čtvrtým rokem. Za tu dobu jeho dobrovolníkům prošly rukama stovky koček, kocourů i koťat. Jaké nejhorší případy museli v útulku řešit i jak důležitý je význam kastrace prozradila jedna z dobrovolnic Mikeše Lucie Košmiderová.

Otec u porodu? Dnes běžné. Mezi prvními mohli být u porodu v Havlíčkově Brodě

10. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Příští měsíc uplyne přesně pětadvacet let od doby, kdy byl v havlíčkobrodské nemocnici u porodu přítomen tatínek dítěte. V současné době většina maminek rodí za přítomnosti blízké osoby.

Světelští vyrazili na svah v maskách

10. 2. 2019 | Světlá nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Milovníci zimních sportů vzali v sobotu 9. února své lyže, snowboardy nebo alespoň boby a vyrazili na Kadlečák u Světlé nad Sázavou. Nezapomněli ovšem ještě na jednu důležitou věc, a to kostýmy. Konal se tady totiž Karneval na lyžích, díky kterému všechny masky jezdily celý den zdarma. Po svahu se tak proháněl například Spiderman, tučňák, tygr, jednorožec nebo třeba čarodějnice. ...

Okrouhlické děti postavily letiště i kavárnu. Z lega

10. 2. 2019 | Okrouhlice /FOTOGALERIE/ – V Okrouhlici na Havlíčkobrodsku vyrostlo další obří legoměstečko. Místní děti ho tady stavěly od 6. do 8. února. V sobotu 9. února ho pak organizátoři slavnostně otevřeli a nechali příchozí, aby si prohlédli, co děti společně vytvořily. Pod jejich rukama vznikly například silnice, železnice, letiště, přístav, nádraží, nejrůznější budovy a věže nebo třeba náměstí.

V knihách mám rád humor a cestování, říká brodský spisovatel Petr Bobek

8. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Na pulty knihkupectví a do knižních e-shopů minulý měsíc zamířila sbírka povídek s názvem Stopem na konec světa. Tu napsal mladý začínající spisovatel z Havlíčkova Brodu Petr Bobek. Křest knihy je naplánovaný na 7. března v havlíčkobrodské Krajské knihovně Vysočiny.

Senioři z Peršíkova dostanou nákup rovnou do tašky

8. 2. 2019 | Havlíčkova Borová – Nákup až do tašky zajistí seniorům z osady Peršíkov, která je místní částí Havlíčkovy Borové obchodnice Jana Bořilová.

Opravy kostela v Přibyslavi se prodražují, pomoci může dvouletá veřejná sbírka

8. 2. 2019 | Přibyslav – Už zhruba tři roky trvá vnější rekonstrukce zdí kostela svatého Jana Křtitele v Přibyslavi. Římskokatolická farnost společně s městem naplánovaly kompletní odvlhčení jeho zdí a rovněž novou fasádu. Náklady by měly v součtu přesáhnout 10 milionů korun. Jenže, jak se zdá, ty peníze nebudou zdaleka stačit. Farnost v Přibyslavi proto vyhlásila veřejnou sbírku na dva roky.

Čekání na vlak cestujícím zpestřuje pomalovaná protihluková stěna

8. 2. 2019 | Havlíčkův Brod – Protihluková stěna ve stanici Perknov, místní části Havlíčkova Brodu, se stala cílem sprejerů? Nikoliv. Stěnu zkrášlili studenti brodské Střední průmyslové školy stavební (SPŠS) akademika Stanislava Bechyně právě proto, aby ji nepočmárali vandalové.

Parkoviště u Nového hřbitova Brod dokončí letos

7. 2. 2019 | Havlíčkův Brod - Už na podzim loňského roku začaly stavební práce na vybudování parkoviště u Nového hřbitova v Havlíčkově Brodě.

V Jilemníku se dočkají vodovodu

7. 2. 2019 | Havlíčkův Brod - V obci Jilemník se budou moci obyvatelé připojit na nový vodovod. Akciová společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod vybudovaly stavbu přivaděče do České Bělé, což umožnilo městu Havlíčkův Brod vybudovat rozvody vody také v obci Jilemník.U Hadiny narazila řidička s osobním vozidlem do stromu

Hlášení o nárazu osobního vozidla do stromu na komunikaci u obce Hadina na Pelhřimovsku přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina dnes v 06.03 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze ...

Požár nákladního vozidla v obci Chrtníč za sebou zanechal škodu 100 tisíc korun

08.02.2019 | Krimi

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly ve středu odpoledne požár nákladního vozidla v obci Chrtníč na Havlíčkobrodsku. Při požáru ani samotném zásahu se ni ...

Metací vůz postavený žáky havlíčkobrodské základky vyhrál soutěž robotů

08.02.2019 | Z regionu

KRAJ VYSOČINA - Metací vůz postavený týmem žáků Základní školy V Sadech Havlíčkův Brod zvítězil v soutěžní přehlídce LEGO Robot, kterou pro žáky 7. - ...Sobota 16.2.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.