HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Havlíčkobrodský deník - zprávy

Z regionu

Havlíčkobrodský deník - zprávy Zdroj: Havlíčkobrodský deník - zprávy |

Iva Hüttnerová: Miluji poetiku starých filmů

24. 4. 2019 | Chotěboř – Malířka, divadelnice, herečka, spisovatelka, ale například i sběratelka – to je Iva Hüttnerová. O svých vášních vyprávěla v Kavárně Chotěboř.

Základní školu v Lípě napadla dřevomorka

24. 4. 2019 | Lípa – Se zákeřným nepřítelem se musí nyní vypořádat budova základní školy Bohuslava Reynka v lípě u Havlíčkova Brodu.

Monkey Race Skuhrov je závod s rodinnou atmosférou, říká jeho organizátor Blažek

24. 4. 2019 | Skuhrov - Překážkový závod Monkey Race Skuhrov se letos bude konat teprve podruhé, přesto už si našel řadu příznivců. Podle hlavního organizátora Lukáše Blažka je to především díky jeho dostupnosti a rodinné atmosféře. Na organizaci se podílí skuhrovští dobrovolní hasiči, ruku k dílu ale přidává i rodina hlavního organizátora a ostatní obyvatelé obce.

Hotel Slunce v Brodě bude hostit velký turnaj v šachu

24. 4. 2019 | Havlíčkův Brod – Velká cena města Havlíčkova Brodu 2019, největší šachový turnaj mládeže na Vysočině, se uskuteční již tuto sobotu 27. dubna v havlíčkobrodském hotelu Slunce od 9 hodin, za podpory města Havlíčkův Brod a partnerů.

Začlenit se do společnosti pomůže cizincům jazykový kurz

24. 4. 2019 | Havlíčkův Brod – Umožnit cizincům sblížit se co nejdřív s domácím prostředím, má v Havlíčkově Brodě speciální projekt Ministerstva vnitra. Město z tohoto projektu získalo dotaci ve výši přes 275 tisíc korun.

Kostel svaté Kateřiny se už brzy dočká nové střechy

24. 4. 2019 | Havlíčkův Brod – Po zimní přestávce se stavební dělníci opět vrátili na kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. V úterý 23. dubna přivezli smrkové kmeny, takže se kostelík už brzy dočká nové střechy.

Kostel v Přibyslavi opravují po etapách

24. 4. 2019 | Přibyslav – Do dvou etap se rozdělily opravy na fasádě a obložení kostela sv. Jana Křtitele v Přibyslavi. „V letošním roce provedeme opravu fasády na severní straně kostela. Objem prací bude proveden v ceně 2 748 563 korun. Cílová částka, kterou bychom v roce 2019 chtěli shromáždit na sbírkovém účtu, je jeden milion,“ sdělil přibyslavský farář Pavel Sandtner.

Do práce na kole, zdravě a vesele!

24. 4. 2019 | Havlíčkův Brod – Město Havlíčkův Brod se letos poprvé zapojí do kampaně s názvem Do práce na kole. Celostátní soutěž, které se z Kraje Vysočina vedle Havlíčkova Brodu zúčastní i Třebíč, Jihlava, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov, proběhne již po deváté. Účastníci se mohou hlásit do 30. dubna.

OBRAZEM: Běh Jarmily Kratochvílové ovládli závodníci z Keni

23. 4. 2019 | Golčův Jeníkov – O víkendu se do Golčova Jeníkova sjelo téměř sedm set běžců. Konal se tady patnáctikilometrový Běh Jarmily Kratochvílové a pro méně zdatné sportovce, děti nebo třeba maminky s kočárky si organizátoři připravili takzvaný Běh pro zdraví. Letos Jarmila Kratochvílová odstartovala už pětatřicátý ročník.

V červnu se budou v Brodě prodávat obrazy. Výtěžek půjde na léčbu Jakuba Kunáška

23. 4. 2019 | Havlíčkův Brod – Ve svatební obřadní síni v Havlíčkově Brodě si budou moci zájemci koupit obraz a podpořit tak nemocného chlapečka. AuKCE pro Kubíčka se bude konat 3. června od 17 hodin.

OBRAZEM: Park ve Světlé uklízeli i nejmenší

23. 4. 2019 | Světlá nad Sázavou – Minulý týden se v rámci akce Čistá Vysočina pustili do úklidu i dobrovolníci ze světelského Mateřského centra Rolnička. Uklízely tady nejen maminky, ale i jejich děti.

Už na podzim by mohlo ticho v Zahrádce prolomit odbíjení zvonu

23. 4. 2019 | Zahrádka u Ledče nad Sázavou – V kostelíku svatého Víta v zaniklém městečku Zahrádka u Ledče nad Sázavou o víkendu zahájili letošní sezonu. Pro tento rok si dali členové spolku Přátelé Zahrádky jasný cíl – vybrat peníze na zvon.

S převodem pošty pod obec v Dolním Městě zatím počkají

22. 4. 2019 | Havlíčkobrodsko – Má obecní úřad provozovat poštu nebo ne? O tom se v současné době vedou diskuse například v Dolním Městě a v Lipnici nad Sázavou. V současné době je na Havlíčkobrodsku Pošta Partner zhruba v desítce obcí.

Chaloupky: Den země bude přímo v evropském stylu

22. 4. 2019 | Kněžice – Dny Země na Chaloupkách v bývalé lesovně nad novou Brtnicí se za několik desetiletí, kdy zde ekocentrum funguje, staly pojmem.

Na Michalově statku v Pohledi se lidé mohli vrátit do Velikonoc z 18. století

22. 4. 2019 | Pohleď – Jak vypadaly Velikonoce za dob monarchie a velkostatkářů? To mohli zájemci zjistit na Michalově statku v Pohledi u Světlé nad Sázavou. Staročeské Velikonoce se tady konaly už počtrnácté.

Mateřská škola Dolní Město potřebuje rozšířit

21. 4. 2019 | Dolní Město - Zatímco některé obce stárnou, v Dolním Městě je to právě naopak. V posledních letech u nás počet novorozenců stoupá, konstatovalo s radostí i na stránkách obecního zpravodaje vedení obce Dolní Město na Havlíčkobrodsku. To ovšem s sebou přináší určitá úskalí. Znamená to například nutné zvýšení kapacity tamní mateřské školy.

Ve Zboží zachraňují tradici velikonočního řehtání maminky s kočárky

21. 4. 2019 | Zboží - V místní části Habrů, vísce Zboží, tradice velikonočního řehtání nebyla nikdy přerušena, a to ani v dobách, kdy vše náboženské bylo zašlapováno. Obec se může chlubit velkou řehtačkou, dlouhou asi jeden metr, kterou vždy nosili dva největší páni kluci a třetí točil klikou. Ale letos již druhé Velikonoce řehtačka v průvodu chyběla.

V parku se budou v Brodě opět cvrnkat kuličky o Putovního Debila

21. 4. 2019 | Havlíčkův Brod - V havlíčkobrodském parku Budoucnost se bude na Velikonoční pondělí odpoledne opět cvrnkat o sošku z moduritu se zvláštním názvem Putovní Debil.

Světelská sklárna propustí přes sto lidí. Prý není zájem o dekorativní sklo

20. 4. 2019 | Světlá nad Sázavou – Do léta přijde o práci přes stovka zaměstnanců světelské sklárny Crystalite Bohemia. Důvodem je podle majitele sklárny Lubora Cervy výpadek dodávek do Íránu a celkově malý zájem o dekorativní sklo.

Na Michalově statku zažijí staročeské Velikonoce

20. 4. 2019 | Pohleď – Selské muzeum Michalův statek v Pohledi o víkendu láká na staročeské velikonoce.Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce touto změnou zkvalitnit vztahy mezi realitními zprostředkovateli a jejich klienty a přiblížit podmínky ...

Havlíčkobrodští zápasníci nemají v Česku konkurenci

24.04.2019 | Sport

HAVLÍČKŮV BROD - Zápasníci trénující pod hlavičkou TJ Jiskra Havlíčkův Brod patří v republikovém měřítku k nejlepším a na domácích soutěžích stěží hle ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...Čtvrtek 25.4.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.