HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Zpravodajství iDNES.cz - Kraj Vysočina a Havlíčkův Brod

Z regionu

Zpravodajství iDNES.cz - Kraj Vysočina a Havlíčkův Brod Zdroj: Zpravodajství iDNES.cz - Kraj Vysočina a Havlíčkův Brod |

Nebezpečná křižovatka na dálničním přivaděči v Pávově se změní. Nově bude okružní

11. 12. 2023 | Jedna z nejnebezpečnějších silničních křižovatek na Vysočině, na níž již došlo k řadě tragických nehod, se změní. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo vybírat zhotovitele přestavby rizikového křížení silnic na dálničním přivaděči I/38 v Jihlavě-Pávově. Ze záludného úseku, kde je sjezd i nájezd na dálnici D1 na 112. kilometru a také tudy prochází hlavní tah na Jihlavu a na Havlíčkův Brod, vznikne okružní křižovatka. ...

Provazochodec a akrobatka vzdali hold Santinimu, nezalekli se ani mrazu

10. 12. 2023 | Dechberoucí podívanou mohli v sobotu večer sledovat lidé na náměstí ve Žďáře nad Sázavou. V chladném počasí se na namrzlé a jen dva a půl centimetru široké lajně napnuté ve výšce patnácti metrů nad zemí procházel moderní provazochodec.

Opravený zámek v Třešti se pomalu stává novým kulturním centrem města

10. 12. 2023 | Dalším bodem na kulturní mapě se pomalu stává třešťský zámek. Areál, který nedávno prošel rekonstrukcí za čtvrt miliardy korun, je majetkem Akademie věd. Kromě toho, že nabízí ubytovací služby, se tu konají koncerty a výstavy. Příští rok zde například otevřou expozici věnovanou osobnostem z Třeště a okolí.

Serváce postřelili na severu Moravy. Sokol pochází z hnízda z Dukovan

9. 12. 2023 | Zřejmě už nikdy nebude ve volné přírodě létat a lovit mladý sokol stěhovavý z dukovanské elektrárny, kterého někdo postřelil brokovnicí na severu Moravy. Zraněného samce tohoto kriticky ohroženého druhu našli lidé ve středu 3. prosince a přenesli do Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích.

Kulový blesk. V Horáckém divadle bude místo Hrušínského akci řídit žena

9. 12. 2023 | „No to jsem ale nečekala, že to bude taková pěkná půdička… Velká, suchá. Ta se vám ale povedla, ta půdička, pane Knotek, tady se mi to bude věšet!“ Hlášky z oblíbené filmové komedie Kulový blesk se snad nikdy neomrzí. Teď si tyto kultovní věty mohou vyslechnout i návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě (HDJ).

Transport lávky skončil nehodou na D1, pětitunový náklad narazil do mostu

8. 12. 2023 | V pátek ráno měla být ve Žďáře nad Sázavou, na jedno z ramen řeky Sázavy pod Bránským rybníkem, nainstalována dlouho očekávaná nová lávka pro pěší a cyklisty. K technicky náročnému usazení moderního přemostění za několik milionů korun byli přizváni i novináři. Akce však byla těsně před svým začátkem kvůli technickým problémům odvolána.

Radary přestěhoval Brod z Krátké Vsi do Šmolov, měření začne co nevidět

8. 12. 2023 | Na řidiče od konce tohoto týdne bude poblíž Havlíčkova Brodu čekat novinka. Na hlavním tahu spojujícím město s Humpolcem a dálnicí D1 se začne měřit rychlost. Takzvané úsekové měření už je nainstalováno v brodské místní části Šmolovy. Co nevidět spustí ostrý provoz.

Sněhu je dost, rozjedou se sjezdovky. Lyžaři na Šacberku mají dvě hodiny zdarma

8. 12. 2023 | Intenzivně pálíme ze všech děl! Takovou informaci hlásily koncem listopadu takřka všechny lyžařské areály na Vysočině. Navíc k zásobám technického sněhu o uplynulém víkendu přibylo půl metru přírodní sněhové nadílky, a tak provozovatelé velkých sjezdovek v kraji už dnes zvou k lyžovačce.

Stačí mráz a kluziště funguje. Na vesnicích vznikají hřiště skoro zdarma

8. 12. 2023 | Nadšenci na vesnicích po nástupu zimy opět ukazují, že se dá bruslit i bez umělého chlazení nebo drahých syntetických kluzišť na náměstích, které jsou teď v módě. Členové TJ Sokol v Polničce na Žďársku zaledovali během pár mrazivých dní plácek o velikosti 30 krát 15 metrů vedle víceúčelového hřiště.

Brod otevřel druhou sportovní halu. Její stavbu si zařídili sami sportovci

7. 12. 2023 | V Havlíčkově Brodě se otevřela druhá sportovní hala. Stavbu za více než 75 milionů korun naplánovala a řídila tělovýchovná jednota Jiskra. Ta v posledních letech marně ve městě hledala kapacity pro svých 1500 členů. Nová hala i tak pomůže přetlak vyřešit jen z části.

Oprava ulice ve Žďáře stála miliony, obrovské kaluže ji ale nezbavila

7. 12. 2023 | Za tu rekonstrukci dal Žďár nad Sázavou 12 milionů korun. Strojírenská ulice byla uzavřená několik měsíců. Ale zjevně to vše bylo málo. I po opravě má nová komunikace vady. Jednou z těch nejviditelnějších je velká kaluž v autobusovém zálivu v těsném sousedství mostu přes řeku Sázavu.

Havlíčkův Brod zvažuje zavést třicítky v okolí škol a školek, ty to vítají

7. 12. 2023 | Zvýšit bezpečnost u všech školských zařízení ve městě, která navštěvují malé děti. To je cíl lidí z radnice v Havlíčkově Brodě. Jedním z konkrétních kroků, jak toho docílit, má být plošné snížení rychlosti. V ulicích, které kolem škol a školek vedou, by mohla být nově třicítka.

Zdravotní sestry se ve virtuální realitě učily, jak říkat nepříznivé zprávy

6. 12. 2023 | Jak sdělit pacientovi, že má nevyléčitelnou nemoc, nebo jak říct příbuzným, že jejich blízký zemřel? To se učily zdravotní sestry jihlavské nemocnice pomocí virtuální reality. Jako první v Česku měly možnost trénovat takovouto komunikaci pomocí aplikace, kterou vyvíjí startup ComGuide.

V kraji přibývá černého kašle, rizikový je především pro nejmenší děti

6. 12. 2023 | Vzrůstající počet případů onemocnění dávivým kašlem eviduje v posledních týdnech Krajská hygienická stanice kraje Vysočina (KHSV). Od srpna do listopadu hygienici přijali oznámení o 49 nových případech. Onemocnění se dle mluvčí KHSV Jany Böhmové šíří převážně v lokálních ohniscích, kde dochází k přenosu infekce hlavně mezi rodinnými příslušníky.

Dobročinný jarmark ve Žďáře doprovodí koledy. Lákadlem je také „žravá ulička“

6. 12. 2023 | Již popáté se zaplní prostory před žďárským Biskupským gymnáziem a Střední školou gastronomickou Adolpha Kolpinga stánky se zbožím všeho druhu. Studenti, jejich rodiče i pedagogové si pro veřejnost opět připravili Adventní dobročinný jarmark, který se koná dnes mezi 15. a 17. hodinou.

Dočekal exceluje v první lize i v extralize: Rád jsem Vítkovicím pomohl

6. 12. 2023 | Od začátku sezony patří Martin Dočekal k nejvytěžovanějším hráčům Horácké Slavie Třebíč v zápasech první hokejové ligy. Jenže jako by neměl dost, a tak vyrazil druhý den po vítězném domácím souboji se Vsetínem v rámci výpomoci i do extraligových Vítkovic.

Pelhřimovská nemocnice nakoupila nová lůžka a stolky za skoro 30 milionů

6. 12. 2023 | Pořádnou vánoční nadílku si s předstihem darovala nemocnice v Pelhřimově. Nakoupila celkem 165 nových elektricky polohovatelných lůžek a matrací, k nim přidala 156 nočních stolků a navíc dvě transportní lehátka. Modernizace lůžkového vybavení přišla v součtu na 27 milionů korun.

Svítí, hraje a voní vanilkou. Vánoční trolejbus v Jihlavě vozí i plyšové medvědy

5. 12. 2023 | Mohla by to být adventní hádanka. Jezdí to, svítí to, hraje to vánoční melodie a voní po vanilce a cukroví. Co je to? Přece vánoční trolejbus, který začal jezdit v Jihlavě. Do konce prvního lednového týdne mají lidé možnost svézt se jím na standardních linkách městské hromadné dopravy za běžné jízdné.

Hřiště u školy i stěhování bazénu. Brod si vybral investice do roku 2026

5. 12. 2023 | Rozšířit základní školy, zřídit nové stavební parcely, kompletně proměnit sběrný dvůr nebo připravit přestěhování plaveckého bazénu. To jsou některé z nejdůležitějších investic, které do roku 2026 chystá Havlíčkův Brod. Jejich seznam schválili v takzvaném střednědobém výhledu rozpočtu zastupitelé.

Modelář nabízí pětimetrové kolejiště za pět milionů. A k němu dům jako bonus

4. 12. 2023 | „Prodám kolejiště s rodinným domkem.“ Takový inzerát si před pár dny podal jeden z nejznámějších českých železničních modelářů Radislav Wimmer. Na modelářském webu svoje sdělení formuloval tak, že nemovitost se zahradou přidá ke kolejišti jako bonus.Zpravodajství HavlíčkůvBrodDnes.cz

Titul Farma roku 2023 vybojovalo vinařství Válka z jihomoravské Nosislavi

Již po jednadvacáté se sešli příznivci selského stavu, aby byli přítomni slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) Farma roku. Stalo se tak v podvečer 6. prosince a letos poprvé na akademické půdě - v aule ...

Za Santinim na Vysočinu. Vydejte se po stopách jedinečného architekta, od jehož úmrtí v prosinci uplyne právě 300 let

Jednou z oblíbených forem cestování je návštěva míst spojených s významnými osobnostmi. Patří mezi ně architekti, hudebníci, malíři a další umělci. Te ...

Minimální mzda vzroste od ledna o 1 600 korun, zvýší se i některé úrovně zaručené mzdy

Na 18 900 korun od ledna vzroste minimální mzda. To představuje růst o 9,2 %, tedy o 1 600 korun. Vyplývá to z návrhu nařízení vlády, který vypracoval ...

Nejproblematičtější úseky silnic I. třídy z hlediska zimní údržby na Vysočině

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před vydatným a trvalejším sněžením pro nadcházející dny. Ředitelství silnic a dálnic proto připravilo ...

ŘSD: Vybíráme zhotovitele stavby I/38 Pávov, křižovatka s D1

V těchto dnech vybírá ŘSD zhotovitele přestavby rizikové křižovatky na dálničním přivaděči v Jihlavě - Pávově. Během posledních let zde došlo k desítk ...Pondělí 11.12.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes