HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » iVysočina - Havlíčkobrodsko

Z regionu

iVysočina - Havlíčkobrodsko Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko |

Tradice ochotnického divadla Přibyslav

7. 5. 2024 | V Přibyslavi, městě s bohatou historií a kulturním dědictvím, pokračuje dlouholetá tradice ochotnického divadla. Ochotnický divadelní spolek, založený již v roce 1857, je nejen svědkem historie, ale také aktivním účastníkem současného kulturního života města.

Začala rekonstrukce přibyslavské haly

1. 5. 2024 | V Přibyslavi začala jedna z nejvýznamnějších investic letošního roku, a to rekonstrukce sportovní haly.  

Tajemství černých popelnic

12. 4. 2024 | V Přibyslavi byl proveden rozbor obsahu některých černých popelnic, aby se posoudilo zda obyvatelé města správně a dostatečně třídí. Podle zákona o odpadech má každé město stanovený limit množství komunálního odpadu, který může být vyprodukovaný na občana za rok. V roce 2023 byl tento limit nastaven na 180 kg na obyvatele.

Přibyslavští sokolové se chystají na velkou scénu

27. 3. 2024 | Tělovýchovná jednota Sokol v Přibyslavi, s dlouholetou tradicí již od roku 1892, se intenzivně připravuje na letošní všesokolský slet, symbolickou událost, která je vrcholem sokolského kalendáře.

Přibyslav v digitálním kabátě

26. 3. 2024 | Město Přibyslav se chystá na velkou digitální proměnu. V rámci modernizace svých služeb pro občany a návštěvníky připravuje spuštění zcela nových webových stránek

Dobrovolnictví v Havlíčkově Brodě

22. 3. 2024 | Dobrovolnictví v České republice je zakotvené v hlubokých tradicích, které sahají daleko do minulosti země. V centru této činnosti stojí mnohé organizace, přičemž jednou z nejvýznamnějších je Charita Česká republika. Tato organizace je nejvýznamnější hráč v oblasti dobrovolnictví a nabízí širokou škálu možností, jak se zapojit a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

Farnost jako světlo kultury v srdci města

22. 3. 2024 | Farnost v Přibyslavi je nejen duchovní centrum pro místní obyvatelstvo, ale v průběhu let se stala i významným centrem kultury a společenského života. Díky své široké nabídce kulturních a společenských akcí se farnost stala místem setkávání, vzájemné podpory a inspirace pro obyvatele Přibyslavi i okolních obcí.

Přibyslavský loužecký v australském nebi

20. 3. 2024 | Pavel Loužecký, člen Aeroklubu Přibyslav, zaznamenal na mistrovství světa v plachtění v Austrálii výjimečný úspěch, obsadil desáté místo v kategorii standart. Jeho úspěch je o to cennější, že se utkal s nejsilnější možnou konkurencí z celého světa.

Přibyslavské náměstí čelí výzvám

19. 3. 2024 | Přibyslav se připravuje na významný krok ve své urbanistické transformaci s cílem oživit a modernizovat Bechyňovo náměstí, historické a společenské srdce města.

Skládka v Ronově se po rekultivaci zazelená

12. 3. 2024 | Skládka v Ronově nad Sázavou je komplexní zařízení sloužící k likvidaci a zpracování odpadů. Slouží k ukládání povolených odpadů kategorie ostatní. Jsou to odpady dále již nevyužitelné materiálově, surovinově, i biologicky rozložitelný odpad. V blízké době projde skládka rekultivací.

Skládka v Ronově se po rekultivaci zazelená

8. 3. 2024 | Skládka v Ronově nad Sázavou je komplexní zařízení sloužící k likvidaci a zpracování odpadů. Slouží k ukládání povolených odpadů kategorie ostatní. Jsou to odpady dále již nevyužitelné materiálově, surovinově, i biologicky rozložitelný odpad. V blízké době projde skládka rekultivací.

Vzdělávání v bistru Čistá duše

6. 3. 2024 | V havlíčkobrodském bistru Čistá duše probíhal další školící kurz, který zvýšil odbornost týmu. Vzdělávání ve své profesi je důležité pro udržení konkurenceschopnosti a inovativního přístupu.

Psí terapeutka rozzářila den v domově Jeřabina

14. 2. 2024 | V domově Jeřabina, zařízení poskytující pobytové a ambulantní sociální služby osobám s mentálním, kombinovaným nebo s jiným zdravotním postižením přinesla radost další milá návštěva. Klienti domova Jeřabina reagovali na tuto návštěvu s velkým nadšením.  

ACO industries, srdce technologického pokroku

14. 2. 2024 | Ve městě Přibyslav, se rozprostírá strojírna ACO Industries, která v roce 2023 oslavila třicetileté výročí svého založení. Od skromných začátků v roce 1993, kdy firma oživila prostory bývalého Agrozetu, se ACO vypracovalo na největšího zaměstnavatele v Přibyslavi a významného hráče na globálním trhu s odvodňovací technikou.

Masopustní veselí rozdovádělo Havlíčkův Brod

13. 2. 2024 | Havlíčkobrodské náměstí ožilo v neděli 4. února masopustním jarmarkem. Průvod plný originálních masek a kostýmů vyrazil ze Skaut klubu v Horní ulici ve 14 hodin.

600 let od odchodu legendy

9. 2. 2024 | V letošním roce si připomínáme významné jubileum - 600 let od skonání legendárního českého vojevůdce Jana Žižky z Trocnova. Město Přibyslav, úzce spjaté s jeho historickým odkazem, se chystá uctít tuto významnou postavu českých dějin řadou akcí.

Úspěch tříkrálové sbírky 2024

30. 1. 2024 | Další ročník Tříkrálové sbírky v Havlíčkově Brodě opět ukázal, jaký má tento projekt smysl. Koledníci, kteří navštívili mnoho domácností, nejen že roznesli novoroční požehnání, ale také přinesli radost a pohodu do srdcí lidí. Sbírka je důkazem štědrosti a solidarity obyvatel Havlíčkova Brodu.

Přibyslavský kulturní dům prochází proměnou

29. 12. 2023 | Přibyslavský kulturní dům prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Podle původních plánů měl být otevřen koncem léta. Přestože rekonstrukce kulturního domu znamená dočasnou nepřítomnost velkých akcí, modernizace a zkvalitnění této ikonické budovy přinese mnoho zlepšení.

Vánoční koncert v Chotěboři

19. 12. 2023 | V kostele sv. Jakuba v Chotěboři se odehrála krásná vánoční akce, která spojila hudbu a lidi se zdravotním postižením. Klienti Denního stacionáře Bludiště a dětský pěvecký sbor Kvítek při ZŠ Buttulova společně vytvořili nezapomenutelný adventní koncert.

Umělecký betlém zdobí přibyslavské náměstí

19. 12. 2023 | Zdobení vánočního stromu na první adventní neděli má v Přibyslavi dlouholetou tradici. Poslední roky se zdobí strom u sochy sv. Václava.

Zdroj: iVysočina - Havlíčkobrodsko - i-vysocina.cz
04:13:58 | 29.05.2024Zpravodajství HavlíčkůvBrodDnes.cz

Správa železnic: Vlaky na Vysočině pojedou stošedesátkou

Správa železnic pokračuje v intenzivní modernizaci havlíčkobrodské trati. V úterý slavnostně zahájila ve Vlkově u Tišnova hned tři stavby. Celkovou obnovou projde tamní stanice a navazující úsek do Křižanova, díky úplnému přerušení provozu bude ...

Správa železnic: Cestující získali moderní prostory na dalších nádražích

Správa železnic neustále zlepšuje prostředí na nádražích po celé České republice, v uplynulém období dokončila výstavbu nových nebo rekonstrukci stáva ...

Filmovou tvorbu na Vysočině kraj podpoří dotací

Milionem korun podpoří Kraj Vysočina propagaci regionu audiovizuální tvorbou. Mimořádná dotace poputuje příspěvkové organizaci Vysočina Tourism. "Prim ...

Kraj Vysočina začal s výstavbou Společného depozitáře v Pelhřimově

Velká část cenných archeologických nálezů a historických artefaktů z Vysočiny bude v budoucnu uložena na jednom místě, ve Společném depozitáři v Pelhř ...

Kybernetickou bezpečnost kraje a jeho příspěvkových organizací má na starost nové oddělení

Kraj Vysočina - Od března 2024 přibylo mezi oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina jedno nové. Má na starost rozsáhlou a specializovanou agendu kyber ...Středa 29.5.2024
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes