HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina

Vysočinou se znovu potuluje vlk, hledá družku a nové teritorium

28. 3. 2023 | Na Českomoravské vrchovině se pohybuje vlk opatřený telemetrickým obojkem. V posledních měsících se na Vysočině objevil podruhé. Vyplývá to z výsledků telemetrického sledování a pozorování v terénu. Přestože vlk byl i v poměrně obydlených místech, lidé ho zahlédli jen vzácně. Škody na hospodářských zvířatech nejsou hlášené. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

VIDEO: Vezmou nám radar, na silnici vznikne zase peklo, bojí se v Krátké Vsi

28. 3. 2023 | Ubylo přestupků, končíme. O silniční radar zřejmě přijde obec Krátká Ves na Havlíčkobrodsku. Majitelem radaru je Havlíčkův Brod, ten ho chce přestěhovat do Šmolov, místní části města. Obyvatelům Krátké Vsi se to nelíbí.

Bezohledné řidiče u školní jídelny v Chotěboři usměrňují strážníci

28. 3. 2023 | Řidiči dodržujte zákaz vjezdu u školní jídelny. Na šoféry, kteří nerespektují dopravní značky a ohrožují bezpečnost dětí dohlíží v Chotěboři na Havlíčkobrodsku městská policie. „Je to na základě stížností, které jsme na radnici řešili dnes a denně,“ řekl Deníku tajemník městského úřadu Milan Linhart.

Most v Přibyslavi se zavírá, řidiči se projedou

27. 3. 2023 | Od jara do podzimu. Tak dlouho bude zavřený kvůli rekonstrukci most v Přibyslavi na silnici směrem do Šlapanova. „Most se zavírá v délce asi 405 metrů v termínu od třetího dubna do posledního října,“ informoval řidiče Jiří Bárta z odboru dopravy města Havlíčkův Brod. Spolu s mostem se zavírá i silnice. Řidiče čekají náročné objížďky, obce kolem Přibyslavi zase dopravní zátěž.

Rodina usiluje o potrestání lékařů brodské nemocnice kvůli nepovedené operaci

27. 3. 2023 | Milionové odškodné už zaplatila pozůstalým Nemocnice Havlíčkův Brod kvůli smrti pacientky Jaroslavy Vencelidesové z Chotěboře, která zemřela na následky nepovedené operace žlučníku. Rodina zemřelé ženy si ale žádá i potrestání samotných lékařů, kteří operaci vedli. Proto minulý týden prostřednictvím právní zástupkyně rodina odeslala na Okresní státní zastupitelství v Havlíčkově Brodě podnět, aby se případem začala znovu zabývat i policie. ...

Zdroj: havlickobrodsky.denik.cz | Další zprávy »
14:14:16 | 28.03.2023

Havlíčkobrodská dílna nabízí opravy oděvů

28. 3. 2023 | Sociální podnik FOVY v Havlíčkově Brodě sídlí v areálu v Čechově ulici. Ve zdejších dílnách vznikají výrobky z hlíny i tkanin.

Kulturní dům v Přibyslavi projde obnovou

22. 3. 2023 | V kulturním domě v Přibyslavi jsou místo hudebníků a herců v hlavních rolích řemeslníci a materiál.  

Masopustní průvod prošel Havlíčkovým Brodem

28. 2. 2023 | Masopustní průvod prošel Havlíčkovým Brodem 19. února a doputoval až na masopustní trh.

Výzkumný ústav bramborářský slaví sto let od vzniku

21. 2. 2023 | Sto let slaví v tomto roce Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod.O oslavách i historii instituce nám řekne Jaroslav ČEPL, její ředitel.

Nemocnice v Havlíčkově Brodě otevřela ambulanci klinického psychologa

16. 2. 2023 | Od začátku ledna 2023 se po několika letech otevřely dveře ambulance klinického psychologa v Nemocnici Havlíčkův Brod.

Zdroj: i-vysocina.cz | Další zprávy »
14:14:19 | 28.03.2023

V jihlavské nemocnici už také operuje robot. Jmenuje se Da Vinci XI a má moc šikovné ručičky. Zaplať pánbůh za české zdravotnictví

V jihlavské nemocnici už také operuje robot. Jmenuje se Da Vinci XI a má moc šikovné ručičky. Zaplať pánbůh za české zdravotnictví

27. 1. 2023 | Nemocnice na Vysočině uvedla do provozu nového operačního robota. Není v Čechách první, ale je důkazem toho, že i krajské nemocnice se u nás vybavují špičkovou moderní technikou, která je tak dostupná širokému poli pacientů z celé republiky, navíc v rámci zdravotního pojištění, tedy bez doplatků. V porovnání s mnoha evropskými zeměmi si naši zdravotní péči musíme stále chválit.

Fungování systému veřejné správy v ČR je dost depresivní záležitost, říká starosta Okříšek na Třebíčsku

Fungování systému veřejné správy v ČR je dost depresivní záležitost, říká starosta Okříšek na Třebíčsku

8. 12. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Okříšky je městys, kde to žije! říká jejich starosta Zdeněk Ryšavý. Ten je dlouholetým lokálním i regionálním politikem v kraji Vysočina (*7. 11. 1965, Třebíč). Letos již počtvrté obhájil starostenský mandát. Patří k oblíbeným a úspěšným politikům, kteří neztratili důvěru ani po dlouholetém působení v politice, v níž se tak v praxi řadí ke zkušeným matadorům. ...

A mohlo by se konečně začít stavět, velebnosti? Komentář Štěpána Chába

A mohlo by se konečně začít stavět, velebnosti? Komentář Štěpána Chába

23. 11. 2022 | Rakousko se chystá udeřit na Evropskou komisi kvůli zařazení jaderné energetiky mezi ekologické zdroje. To by bylo, abychom se do té budoucnosti neprožalovali u soudů. Německo dělá mrtvého brouka, protože ví, že se svou sebevražednou politikou v energetice bude potřebovat záložní zdroje v ČR, Polsku i ve Francii, které budou z jádra vykrývat permanentně hrozící blackout. A do toho nečiní vláda Petra Fialy, jak je jejím zvykem. Ale je to jakési zvykové právo. Nečinila žádná předchozí vláda. Vlast ...

Veřejné osvětlení. Je problém jen v Jihlavě?

Veřejné osvětlení. Je problém jen v Jihlavě?

16. 11. 2022 | Všichni jsme na pocit bezpečí zvyklí, budeme na něj mít? A když ne? Zavoláme na radnici, nebo na lampárnu? Lidé v padesátitisícové Jihlavě jsou znepokojeni, když při dnešních cenách elektrické energie vidí pouliční lampy v celé ulici zářit za bílého dne. Proč svítí? Plýtvá město, zatímco oni šetří, kde mohou?

Jihlava našla další střípky svých dějin. Prim v nich hraje ježek

Jihlava našla další střípky svých dějin. Prim v nich hraje ježek

9. 10. 2022 | V rámci archeologického průzkumu domu na jihlavském Masarykově náměstí 21 byl objeven unikátní střípek zdejších dějin. Je jím fragment keramické nádoby z 16. století, který je dekorován opakujícím se motivem ježka. A právě toto roztomilé zvířátko má Jihlava ve znaku.

Zdroj: krajskelisty.cz/vysocina/ | Další zprávy »
14:14:19 | 28.03.2023

Kraj objedná turistické vlaky na trati Moravské Budějovice – Jemnice

28. 3. 2023 | Už o velikonočních svátcích začne na železniční trati Moravské Budějovice – Jemnice opět jezdit v rámci turistického režimu historický vlak. Kraj Vysočina přispěje na provoz vlakové soupravy téměř 10 miliónů korun, lidé budou moci využít celkem 67 provozních dnů. Poslední výjezd historického vlaku řady M je objednán na 17. prosince.

Zdroj: kr-vysocina.cz | Další zprávy »
14:14:19 | 28.03.2023

Úterý 28.3.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes