HavlíčkůvBrodDnes.cz
HavlíčkůvBrodDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina

VIDEO: Čerti se probudili na hradě v Ledči a vyrazili na turné. Bavili publikum

VIDEO: Čerti se probudili na hradě v Ledči a vyrazili na turné. Bavili publikum

30. 9. 2023 | Jak se budí čertí cháska mohli vidět na vlastní oči v sobotu posledního září návštěvníci hradu v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. S nápadem přišel ledečský kastelán Luděk Šíma. Inspirovala ho k tomu originální výstava krampusáckých kostýmů v hradním sklepení.

Páteční teploty na Vysočině: v Brodě padl pětasedmdesát let starý rekord

Páteční teploty na Vysočině: v Brodě padl pětasedmdesát let starý rekord

30. 9. 2023 | Teplotní rekordy padaly na Vysočině v pátek devětadvacátého září. Meteorologové v kraji teploty dlouhodobě sledují prostřednictvím svých stanic. Například Havlíčkův Brod pokořil s šestadvaceti a půl stupni rekord starý pětasedmdesát let. Stejný milník pokořila stanice v Novém Rychnově na Pelhřimovsku, kde k tomu stačilo necelých pětadvacet stupňů.

Najít plné koše václavek? Letos je na Vysočině spíš náhoda

Najít plné koše václavek? Letos je na Vysočině spíš náhoda

30. 9. 2023 | /SPECIÁLNÍ RECEPT/ Už rostou? V polovině září se vydávají do lesů houbaři gurmáni. Pátrají po jedné konkrétní houbě. Václavky se hodí do gulášů i houbových aspiků. Pro dřevo nebezpečný parazit, pro houbaře pochoutka. Rostou až do konce října, někde se objeví i v zimě. Letos jsou ale plné koše václavek spíš zbožné přání. Sucho houbám nepřeje.

Tereza Kostková v Chotěboři: StarDance je jako kuchyň s nejlepším jídlem

Tereza Kostková v Chotěboři: StarDance je jako kuchyň s nejlepším jídlem

29. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Moc se omluvám, ale cesta z Prahy byla příšerná, zahlásila hned na úvod herečka Tereza Kostková (47), která na první poprázdninové posezení v Kavárně Chotěboř dorazila se zpožděním. I přesto, že umělkyně a tvář blížící se soutěže StarDance strávila na silnici oproti původně plánované hodině a půl téměř dvojnásobek, náladu jí to nezkazilo. Zaplněné podkroví kavárny bavila svými historkami z divadelních prken a prozradila i něco ze zákulisí natáčení oblíbených seriálů. ...

Do téhle školky by chtěl chodit každý. Poznejte obec na Vysočině

Do téhle školky by chtěl chodit každý. Poznejte obec na Vysočině

29. 9. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Krásnou faru se slunečnými hodinami, zajímavý zámek, kostel s pohnutým osudem. Ale i moderní budovy základní a mateřské školy. To všechno najdete v této obci. Deník si pro vás připravil unikátní videokvíz. Vyzkoušejte si, jestli podle záběrů poznáte, kde jsme tentokrát na Vysočině natáčeli.

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:53 | 01.10.2023

Domácí hospicová péče je poslání

28. 9. 2023 | Domácí hospicová péče je neocenitelnou službou, která umožňuje klientům prožít poslední chvíle života v pohodlí svého domova, v kruhu svých nejbližších. Tuto terénní službu poskytuje, dle potřeb klientů, Oblastní Charita Havlíčkův Brod.

Bezpečnost občanů je pro Přibyslav prioritou

27. 9. 2023 | Město Přibyslav plánuje výstavbu nového chodníku a přechodu pro chodce v Keřkově, aby zlepšilo bezpečnost místních obyvatel a návštěvníků.

Osvětová kampaň dny duševního zdraví v Chotěboři

21. 9. 2023 | Týdny duševního zdraví, multižánrová kampaň zaměřená na osvětu o duševním zdraví a destigmatizaci duševních onemocnění, se opět vrací s programem "Duše v bezpečí". Organizace FOKUS Vysočina se této akce účastní již po jednatřicáté a Týdny duševního zdraví odstartoval na náměstí v Chotěboři.

Hasičské muzeum v Přibyslavi má mnohaletou tradici

15. 9. 2023 | Z historického přibyslavského zámku, jenž má kořeny až v 16. století, se stal důstojný domov hasičského muzea. Rekonstrukce trvala mnoho let, ale výsledek stojí za to. Návštěvníci se mohou ponořit do hluboké historie požární ochrany a poslání hasičů v naší zemi.

Dobrovolnictví v havlíčkobrodské charitě

25. 8. 2023 | Dobrovolnictví v České republice má silné kořeny, které se datují zpět do historie země. Největší dobročinná organizace v ČR Charita nabízí možnost pomoci. Každá hodina, kterou dobrovolníci věnují těm, kteří to potřebují, má nesmírný význam. Dobrovolníkem se může stát téměř kdokoli.

Zdroj: i-vysocina.cz | Další zprávy »
04:13:55 | 01.10.2023

3D model: Projděte si radnici v Jihlavě bez jediného kroku

3D model: Projděte si radnici v Jihlavě bez jediného kroku

19. 9. 2023 | Na webu města jihlava.cz je nový odkaz, který vede na 3D model historické budovy radnice. Virtuální procházka má pomoci v orientaci nejen návštěvníkům, ale také lidem, kteří si pronajímají zdejší konferenční místnosti, případně svatebčanům. V dalších letech bude možná i ve většině prostor města.

Porostou v našich lesích obří sekvoje a zeravy? Smrkovým monokulturám se daří čím dál hůř. Čím je nahradíme?

Porostou v našich lesích obří sekvoje a zeravy? Smrkovým monokulturám se daří čím dál hůř. Čím je nahradíme?

12. 5. 2023 | S některými zavlečenými druhy stromů bojujeme, protože ničí naše původní porosty a celý ekosystém. Jiné ale zkoušíme pěstovat, protože jak se mění klima a zejména množství vláhy v půdě, smrkové lesy čím dál víc trpí pod náporem kůrovce.

V jihlavské nemocnici už také operuje robot. Jmenuje se Da Vinci XI a má moc šikovné ručičky. Zaplať pánbůh za české zdravotnictví

V jihlavské nemocnici už také operuje robot. Jmenuje se Da Vinci XI a má moc šikovné ručičky. Zaplať pánbůh za české zdravotnictví

27. 1. 2023 | Nemocnice na Vysočině uvedla do provozu nového operačního robota. Není v Čechách první, ale je důkazem toho, že i krajské nemocnice se u nás vybavují špičkovou moderní technikou, která je tak dostupná širokému poli pacientů z celé republiky, navíc v rámci zdravotního pojištění, tedy bez doplatků. V porovnání s mnoha evropskými zeměmi si naši zdravotní péči musíme stále chválit.

Fungování systému veřejné správy v ČR je dost depresivní záležitost, říká starosta Okříšek na Třebíčsku

Fungování systému veřejné správy v ČR je dost depresivní záležitost, říká starosta Okříšek na Třebíčsku

8. 12. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Okříšky je městys, kde to žije! říká jejich starosta Zdeněk Ryšavý. Ten je dlouholetým lokálním i regionálním politikem v kraji Vysočina (*7. 11. 1965, Třebíč). Letos již počtvrté obhájil starostenský mandát. Patří k oblíbeným a úspěšným politikům, kteří neztratili důvěru ani po dlouholetém působení v politice, v níž se tak v praxi řadí ke zkušeným matadorům. ...

A mohlo by se konečně začít stavět, velebnosti? Komentář Štěpána Chába

A mohlo by se konečně začít stavět, velebnosti? Komentář Štěpána Chába

23. 11. 2022 | Rakousko se chystá udeřit na Evropskou komisi kvůli zařazení jaderné energetiky mezi ekologické zdroje. To by bylo, abychom se do té budoucnosti neprožalovali u soudů. Německo dělá mrtvého brouka, protože ví, že se svou sebevražednou politikou v energetice bude potřebovat záložní zdroje v ČR, Polsku i ve Francii, které budou z jádra vykrývat permanentně hrozící blackout. A do toho nečiní vláda Petra Fialy, jak je jejím zvykem. Ale je to jakési zvykové právo. Nečinila žádná předchozí vláda. Vlast ...

Zdroj: krajskelisty.cz/vysocina/ | Další zprávy »
04:13:54 | 01.10.2023

Akademie sociálního podnikání nakopla prvních jedenáct společností na Vysočině k dalšímu rozvoji

29. 9. 2023 | V rámci šesti vzdělávacích modulů se mohli v roce 2023 zástupci sociálních podnikatelů z Kraje Vysočina poprvé bezplatně vzdělávat a zlepšit tak svoji konkurenční pozici na trhu. „Ve spolupráci se spolkem Sociální podniky z Vysočiny se nám podařilo uspořádat opravdu kvalitní a na praxi orientovaný cyklus přednášek a workshopů, kterého se pravidelně účastnilo na 20 lidí z celkem jedenácti sociálních podniků z celé Vysočiny,“ uvedla náměstkyně pro regionální rozvoj Hana Hajnová. ...

Zdroj: kr-vysocina.cz | Další zprávy »
04:13:54 | 01.10.2023

Týden knihoven 2023 v Krajské knihovně Vysočiny

30. 9. 2023 | Začátek října patří knihovnám. Startuje v něm Týden knihoven, letos jeho již 27. ročník. Celostátní kampaň na podporu čtenářství tradičně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků a jeho cílem je nabídka klasických i méně obvyklých služeb, pořadů a aktivit všem věkovým i zájmovým skupinám návštěvníků a čtenářů. V pondělí 2. října proběhne cestopisná beseda Petra Nazarova, Článek Týden knihoven 2023 v Krajské knihovně Vysočiny se nejdříve objevil na Vysočina-news.cz. ...

Zdroj: https://vysocina-news.cz | Další zprávy »
04:13:54 | 01.10.2023

Neděle 1.10.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes